Головна > Текстові публікації > Міжнародна діяльність > Парламентський комітет асоціації > Діяльність

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Засідання Комітету щодо питання стану підготовки, затвердження та представлення на Першій...

31 Фото

Спеціальне засідання Комітету, присвячене розгляду Проекту Закону «Про ратифікацію Рамкової...

18 Фото

Виїзне засідання Комітету 16 квітня 2024 року у місті Чернівці

38 Фото

25 лютого 2015, 15:52

Народні депутати-члени Комітету взяли участь у спільному засіданні з європейськими колегами Парламентського комітету асоціації у Брюсселі

Народні депутати-члени Комітету взяли участь (у складі української делегації на чолі з О.Семераком) у спільному засіданні з європейськими колегами Парламентського комітету асоціації у Брюсселі.  Засідання відкрили спікери ВР  України В.Гройсман та Європарламенту М.Шульц. Українські депутати взяли активну участь в дискусії, під час якої поінформували європейських колег про імплементацію Угоди про асоціацію, реформи в сфері боротьби з корупцією, децентралізації, судочинства, конституційну реформу, над якими зосередилася ВР.  При цьому європейська сторона наголосила, що позитивно оцінює хід реформ в Україні.

Також українські політики поінформували про виконання зобов'язань України в контексті другої фази лібералізації візового режиму і заявили про очікування України отримати під час Ризького саміту Східного партнерства позитивний сигнал про впровадження безвізового режиму. Також Україна очікує від Ризького саміту позитивний сигнал про перспективи членства в ЄС - наголошує українська делегація.

Ключовою  темою обговорення стала ситуація на Донбасі і наслідки війни, розв'язаної РФ проти України. Депутати ВР висловили спільну позицію щодо необхідності значного посилення санкцій проти РФ. На думку українських політиків, санкції мають бути розширені в банківський та енергетичній сферах, вимагають розширення також візові санкції. Українські політики закликали європейських колег підтримати ініціативу  Президента Порошенка про введення на Донбас миротворчих військ і очікують, що таку позицію займе  і Європейський парламент у дискусії з Єврокомісією. Також українські політики закликали збільшити гуманітарні програми підтримки переселенців, спрямувати для цього і адресні  програми. При цьому всі депутати вказали на те, що Україна потребує військової підтримки, інакше РФ і надалі просуватиме свої війська вглиб України, а всі гуманітарні програми будуть недієвими.

Європейські  і українські політики виступили з рішучим протестом проти утримання в російській в'язниці Надії Савченко і закликали РФ терміново звільнити її.

Під час візиту до Брюсселю українські депутати також взяли участь в засіданні неформальної групи друзів  Україна-ЄС, співголовою якої є Іванна Климпуш-Цинцадзе. Під час дискусії обговорювалося питання спільної  боротьби проти російської пропаганди, необхідність заборони пропагандистських російських  телеканалів, які дають світові неправдиву інформацію і сіють міжнародну ворожнечу.