Головна > Текстові публікації > Міжнародна діяльність > Парламентський комітет асоціації > Діяльність

Угода про асоціацію

14 вересня 16:05
Оголошується відбір Експерта для надання експертної допомоги Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу
докладніше...
01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

15-те засідання Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС

19 Фото

Виїздне засідання Комітету 5-6 травня 2023 року

41 Фото

Робочі зустрічі в Італії складі міжпарламентської мережі United for Ukraine

4 Фото

19 серпня 2022, 10:27

Бюро ПКА Україна-ЄС закликає негайно вивести російські війська із Запорізької атомної електростанції

Члени Бюро Парламентського Комітету Асоціації Україна-ЄС та постійний доповідач Європейського Парламенту по Україні оприлюднили спільну заяву щодо ядерного шантажу росії на Запорізькій атомній електростанції та спроб рф анексувати нові території України.

Автори заяви рішуче засудили дії російських окупаційних військ на території Запорізької АЕС у місті Енергодар, які ставлять під серйозну загрозу ядерну безпеку європейського континенту та території за його межами. Вони закликали негайно і беззастережно вивести російські війська із Запорізької АЕС, а також уможливити направлення міжнародної наглядової місії під егідою Міжнародного агентства з атомної енергії, яка б здійснювала необхідний контроль в інтересах забезпечення ядерної безпеки.
 
«Ми закликаємо міжнародну спільноту терміново вжити заходів та змусити Росію звільнити ЗАЕС і повернути електростанцію під контроль України заради безпеки всього світу. Ми закликаємо ЄС  та Групу Семи прийняти жорсткі санкції проти Росатома і всієї російської атомної промисловості у відповідь на ядерний шантаж, а також з метою запобігання прецеденту для інших терористів», — йдеться у заяві.

Бюро ПКА також засудило підготовку та проведення будь-яких фейкових референдумів на тимчасово окупованих територіях України.

«Ми впевнені, що такі дії, спрямовані на легалізацію окупації, виправдання подальшої анексії Херсонської та Запорізької областей, порушують як міжнародні принципи та норми, так і положення Конституції України та чинного законодавства», — впевнені автори заяви. — «Ми заявляємо, що будь-які спроби проведення так званих «референдумів» на цих територіях будуть визнані міжнародною спільнотою та Україною незаконними, нікчемними та недійсними».

Члени Бюро ПКА та постійний доповідач Європейського Парламенту по Україні суворо засудили цинічний терористичний акт, який Росія вчинила 29 липня 2022 року, вбивши понад 50 українських військовополонених шляхом вибуху на території колишньої виправної колонії у селі Оленівка.
 
«Вимагаємо від ООН та МКЧХ, які виступають гарантами життя та здоров’я українських військовополонених, негайно відреагувати на цей теракт з боку Росії та направити своїх представників до села Оленівка з інспекційними місіями», — вказано у заяві.

Автори заяви впевнені, що розв’язана Кремлем війна широко підтримується російським суспільством, яке несе за неї відповідальність: «Тому ми повністю підтримуємо ідею припинити видачу туристичних віз громадянам Росії, що було б справедливим рішенням. Ті, хто дійсно потребує захисту від переслідувань у Росії, можуть вільно скористатися добре відомими правовими механізмами, такими як статус біженця, запит на надання притулку тощо».
 
Вони закликали запровадити санкції, зокрема заборону на в’їзд, арешт та конфіскацію майна та активів публічних діячів, які сприяють формуванню громадської думки в Росії на підтримку російської агресії проти України, зокрема керівного та технічного персоналу державних та приватних ЗМІ, які поширюють агресивну пропаганду: так звані політичні експерти, впливові особи, блогери, художники та музиканти, які публічно підтримують злочинні дії російського уряду та сприяють широкомасштабному залученню російського населення до вчинення військових злочинів.

Тексти спільної заяви (ENG,УКР).