Головна > Текстові публікації > Діяльність Комітету > Слухання > Комітетські слухання

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Виїзне засідання Комітету 16 квітня 2024 року у місті Чернівці

38 Фото

Члени Комітету з питань інтеграції України до ЄС зустрілися з делегацією МЗС Швеції

21 Фото

Зустріч членів Комітету та представники інших комітетів Верховної Ради з пані Послом ЄС в...

6 Фото

25 листопада 2016, 16:32

Комітетські слухання на тему: «Державна політика позиціонування України у європейському інформаційному та економічному просторі»

У слуханнях взяли участь Почесний консул Франції у Харкові Сергій Політучий, ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол, Голова Координаційної ради Харківського офісу Європейської Бізнес Асоціації Ігор Сбітнєв та інші.
У ході комітетських слухань було обговорено низку важливих на сьогодні для України питань, зокрема: основи державної політики в сфері євроінтеграції, важливість просування бренду “Україна” для покращення інвестиційної привабливості країни на міжнародній арені, засоби позиціонування України в європейському інформаційному та економічному просторі, а також співпраця української діаспори з урядовими установами щодо просування інтересів України в Європі та світі.

Євген Сокол наголосив на важливості координування участі університетів в кластерних ініціативах, а також узгодження взаємодії на урядовому рівні щодо національної політики з розвитку кластерів.
Окрім вищезазначених питань учасники заходу обговорили перспективи  розвитку транспортно-логістичного кластера Харківського регіону.

Доктор економічних наук Наталія Внукова зазначила, що при наявності кластерів змінюватиметься зміст регіональної політики, зусилля органів влади спрямовуватимуться не на підтримку окремих підприємств, а на розвиток системи взаємовідносин між суб`єктами економіки і державними інституціями. Головними недоліками побудови кластерів в Україні є недовикористання системних ознак при побудові кластерів. На її думку, метою стратегії розвитку регіональної транспортної системи є формування транспортно-логістичного кластеру Харківського регіону для підвищення внутрішньої та міжнародної конкурентоздатності його членів за рахунок комерційного і некомерційного співробітництва, використання ефектів синергії, наукових досліджень та інновацій, освіти, навчання і заходів політики підтримки.

Розглянувши питання стану державної політики позиціонування України у європейському інформаційному та економічному просторі, керуючись статтею 17 Конституції України, статтею 6 Закону України "Про основи національної безпеки України", статтею 11 Закону України “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", за результатами слухань членами Комітету Верховної Ради України буде прийнято рішення.