Про це заявила Голова Комітету ВРУ з питань інтеграції України до ЄС під час онлайн-обговорення «Імплементація Додатку XXVII до Угоди про асоціацію: прогрес, виклики та можливості».

Водночас Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що без змін регламенту Верховної Ради українській стороні не вдасться оперативно погоджувати законопроєкти з Єврокомісією.

 

«Ми вже почали цей процес переговорів щодо зміни регламенту, але для цього потрібне розуміння монобільшості,  наскільки важливим для нас є оновлений Додаток XXVII, наскільки ми готові іти до тієї стратегічної цілі , яку собі поставили — членства в Європейському Союзі», — заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

Представник Директорату «Енергетика» Єврокомісії Адам Цветш зауважив, що Додаток XXVII — це серйозний інструмент, який Україна може використовувати, щоб рухатись вперед у процесі інтеграції до ЄС.

 

«Додаток XXVII — це унікальна річ, яку ми більше не використовуємо з жодною іншою країною. Ціль цього механізму — надати законодавчі пропозиції від Єврокомісії, щоб українські законопроєкти у сфері енергетики відповідали праву ЄС. Тут не йдеться про втручання у процес вироблення законопроєктів в Україні. Це суто консультативна робота, як допомогти Україні привести своє законодавство у відповідність до права ЄС і у такий спосіб пришвидшити інтеграцію в енергетичний простір ЄС», — заявив Адам Цветш.

 

Іванна Климпуш-Цинцадзе додала, що механізм консультацій України та ЄС в рамках Додатку XXVII— це не вимоги, а життєво необхідні можливості для українського бізнесу, громадян України та держави загалом. Вона повідомила, що на базі Комітету з питань інтеграції України до ЄС вже працює робоча група для розробки законопроєкту про засади впровадження політики євроінтеграції. У рамках цього законопроєкту буде запропоновано окремі зміни до регламенту Верховної Ради, які дозволять на інституційному рівні закріпити механізм консультацій щодо законопроєктів у сфері енергетики з Європейською Комісією. Але для ухвалення згаданого законопроєкту, вважає Іванна Климпуш-Цинцадзе, важлива підтримка різних фракцій, які заявляють, що підтримують євроінтеграцію.

 

Голова Комітету висловила сподівання, що Єврокомісія налагодить співпрацю з точки зору виконання своїх зобов`язань в рамках Додатку XXVII з Енергетичним співтовариством, бо в України значно більші амбіції, ніж просто членство в Енергетичному співтоваристві.

 

«Енергетична безпека — це складова нацбезпеки України. Ми зацікавлені в тому, щоб наші ринки функціонували за прозорими правилами, як це відбувається в країнах ЄС. Узгодження законопроєктів у сфері енергетики з Єврокомісією в рамках Додатку XXVII дасть Україні змогу демонополізувати і декорупціонувати сферу енергетики», — підкреслила Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

 

В онлайн-обговоренні щодо імплементації Додатку XXVII до Угоди про асоціацію також взяли участь: віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко, т.в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець, представники Енергетичного Співтовариства, Представництва ЄС, народні депутати, представники Уряду та журналісти.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

15 січня 2025 09:15
13 січня 2025 16:54
13 січня 2025 10:00
10 січня 2025 08:44
09 січня 2025 09:08
03 січня 2025 08:49
03 січня 2025 08:32
31 грудня 2024 15:39
23 грудня 2024 16:53
19 грудня 2024 09:24