Головна > Текстові публікації > Діяльність Комітету > Події в Комітеті > Конференції та круглі столи

Угода про асоціацію

14 вересня 16:05
Оголошується відбір Експерта для надання експертної допомоги Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу
докладніше...
01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

15-те засідання Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС

19 Фото

Виїздне засідання Комітету 5-6 травня 2023 року

41 Фото

Робочі зустрічі в Італії складі міжпарламентської мережі United for Ukraine

4 Фото

Надрукувати Збільшити зону перегляду

Конференції та круглі столи

29 квітня 2016, 10:50

Завершився черговий етап навчальних тренінгів для співробітників Апарату Верховної Ради України

27-28 квітня 2016 р. за підтримки Інституту Європейської політики Німеччини та Парламентської експертної групи з питань європейської інтеграції пройшов навчальний тренінг «Адаптація законодавства до acquis ЄС». У своїх виступах доповідачі Констанція Ака, керівник проекту «Підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України», та Альмір Капісазович, представник міністерства фінансів Боснії та Герцеговини презентували учасникам тренінгу основні положення й зміст таблиці відповідності й співвідношення законодавства України до законодавства ЄС, інструменти наближення законодавства до acquis ЄС, етапи аналізу текстів нормативно-правових актів.

Про законодавчий вимір «Виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС» та роль національних парламентів висвітлив Денис Черніков, керівник Парламентської експертної групи з питань європейської інтеграції.

В ході навчального тренінгу учасники визначили рівні відповідності національного законодавства до законодавства ЄС, а саме: повне виконання, часткове виконання, необов’язкове виконання й те, що не застосовується. На прикладі Директиви 2006/95/ЄС Європарламенту та Ради ЄС від 12 грудня 2006 р. «Гармонізація законодавства країн-членів відносно використання електричного планування в межах певних обмежень» було розглянуто як часткове виконання відповідних правил та норм щодо маркування товарів, країнами, які не є членами ЄС.

Протягом тренінгу співробітники Апарату ВР України проаналізували типи внутрішніх законодавчих актів. На прикладі Рішення Єврокомісії «Вимоги країн-членів ЄС про створення на ринку магнітних іграшок з гарантуванням безпечності для здоров’я й уникнення ризиків» від 21 квітня 2008 р. зуміли визначити структуру Директиви застосовуючи таблицю відповідності.

Основні проблеми документарної й процедурної системи взаємодії законодавчих актів України було обговорено відповідно до рекомендацій Місії Європейського Парламенту.
В цілому, після дводенного навчального тренінгу, доповідачами було приділено значну увагу адаптації законодавства України до законодавства ЄС, використовуючи при цьому таблицю відповідності й співвідношення норм (маркування), вимог ЄС, висвітленню рівней відповідності до виконання норм ЄС й аналізуванню структури Директив ЄС.

Нагадаємо, що навчальні тренінги для співробітників Апарату Верховної Ради України щодо процесу гармонізації й наближення  законодавства України до законодавства ЄС відбувались тричі, а саме: грудень 2015 р. - «Про правовий вимір Угоди про асоціацію та основи ПВЗВТ», квітень 2016 р. - «Адаптації законодавства України до acquis ЄС».  Наступний навчальний семінар відбудеться 24-25 травня ц.р.