Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з представниками Бюджетного комітету німецького Бундестагу. Вони приїхали до України, щоб оцінити ситуацію на місці та зрозуміти, в яких сферах Україна найбільше потребує підтримки. Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Німеччині та німецькому народу за допомогу Україні. «Ми сподіваємось, що ця допомога не просто не зменшиться, а навпаки — зростатиме, бо ми її дуже потребуємо. Йдеться і про зброю, щоб мати змогу захищати себе, а також про адвокацію України у світі та підтримку на шляху євроінтеграції», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Щодо прогресу на шляху до ЄС — вона висловила сподівання, що переговорну рамку з Україною Євросоюз ухвалить вже у червні цього року. І тоді Україна зможе зосередитися на тому великому масиві завдань, який має виконати.

Щодо збройних потреб — голова Комітету наголосила, що Україна гостро потребує засобів для оборони у повітрі, бо Росія щодня вбиває українців і знищує енергетичну інфраструктуру. Також вкрай потребує артилерійських снарядів. Іванна Климпуш-Цинцадзе відзначила важливість двосторонньої безпекової угоди між Україною та Німеччиною. Водночас, вона наголосила, що жодним чином двосторонні угоди не можуть розглядатися, як замінник членства України в НАТО. «Лише членство України в Альянсі може гарантувати не лише нашу безпеку в довготривалій перспективі, а й безпеку всього континенту та збереження міжнародного правопорядку. Ми розуміємо, що наразі немає апетиту запрошувати Україну в НАТО, але, з моєї точки зору, це велика помилка», — сказала голова Комітету.

Вона приділила велику увагу потребі захисту енергетичної інфраструктури України. За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, на початку повномасштабного вторгнення Росія, атакуючи енергосистему, зосереджувалася здебільшого на системах передачі енергії. Тому Україні вдавалося досить оперативно знаходити ресурси і можливості ремонту пошкоджених об’єктів. Сьогодні ж РФ атакує джерела — знищує генерацію електроенергії. Голова Комітету наголосила, що для захисту української енергетичної інфраструктури потрібна одностайність в ЄС щодо підтримки німецької ініціативи з надання Україні ППО. Бо саме захист у повітрі є ключовим. Також, за її словами, Україна потребує інвестицій і підтримки у відбудови енергоінфраструктури як для державних, так і приватних гравців. Не менш важливим, на думку голови Комітету, є санкційний тиск на РФ, зокрема, запровадження санкцій проти російського енергетичного гіганта Росатом.

Під час зустрічі також ішлося про внутрішньополітичні процеси в Україні. Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що навіть в умовах воєнного стану державна система залишається повністю функціональною. Водночас, на думку голови Комітету, перезавантаження потребує взаємодії між гілками влади. «Потрібно вийти на новий рівень комунікації і якісної співпраці між Парламентом-Урядом і Президентом», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Текстові публікації”

08 листопада 2024 07:17
07 листопада 2024 07:38
06 листопада 2024 15:57
31 липня 2024 13:26
29 липня 2024 16:10
29 липня 2024 10:31
26 липня 2024 13:26
23 липня 2024 10:23
18 липня 2024 07:32
17 липня 2024 18:34