Головна > Текстові публікації

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Члени Комітету з питань інтеграції України до ЄС зустрілися з делегацією МЗС Швеції

21 Фото

Зустріч членів Комітету та представники інших комітетів Верховної Ради з пані Послом ЄС в...

6 Фото

Комітет з питань інтеграції України до ЄС провів дискусію «Гендерна рівність в інтеграції до ЄС»

18 Фото

22 березня 2024, 07:24

Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала учасниць Європейського союзу жінок об’єднатися задля допомоги Україні

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС взяла участь у дискусії «Роль жінок в оборонній політиці та безпеці», яку організував Європейський союз жінок.

Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що в Україні жінки, на рівні із чоловіками, стали на захист своєї країни. «За останні 10 років ми доклали багато зусиль і досягли значного прогресу в тому, щоби жінки могли обіймати високі посади, в тому числі у війську, отримувати високі військові звання. На сьогодні Україна має високий відсоток жінок у Збройних Силах, на рівні з країнами-членами НАТО, в яких багато жінок служать у війську. У нас зараз близько 40 тисяч жінок у ЗСУ на військових посадах, понад 20 тисяч — на цивільних посадах. Близько 16 тисяч жінок мають статус учасниць бойових дій», — сказала голова Комітету. І це, за її словами, великий прогрес у порівнянні з тим, якою була ситуація до 2014-го року. Водночас, все ще дуже мало жінок в українському війську мають високі звання, приміром, полковників, а тим більше генералів. На сьогодні в Україні є лише двоє жінок-генералів, за словами голови Комітету.

Дещо кращою є ситуація в політиці. Кількість жінок у парламенті з 2014 року, коли депутаток було менше 10%, зросла до 21% у нинішньому скликанні Верховної Ради. «Звісно, це не ідеальне представництво жінок у владі, але все ж нас стає більше у політиці, і це добре», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона також наглосила, що представництво жінок у громадянському суспільстві є дуже великим. І це серйозне надбання, яке не варто недооцінювати. «Ми маємо зосередити зусилля на тому, як збільшити кількість жінок, які довели свою професійність, спроможність і здатність замістити чоловіків на тих посадах, які були незаповненими з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Багато жінок зорганізувалися, налагодили горизонтальні зв’язки, щоби допомагати війську, багато очолили бізнеси і громади, щоб допомагати своїй країні. У політиці — лише жінки могли виїздити у відрядження за кордон і бути голосом України, коли почалася повномасштабна війна. Ми об’єднувалися в міжпартійні групи, представниці різних політичних сил у парламенті, щоби разом доносити до політиків і суспільств, що відбувається в Україні, яка допомога нам потрібна», — сказала голова Комітету. І це, за її словами, було потужною дипломатичною силою, бо жінки-політикині — також матері і їхні меседжі резонували перед кожною аудиторією. «Українські жінки сьогодні борються пліч-о-пліч з чоловіками за свою країну. Тому, без залучення кожної людини, здатної працювати результативно у військовій, оборонній, економічній чи будь-якій іншій царині, ми не зможемо досягти своєї найвищої мети — збереження нації і держави, яка вільна робити свій вибір, жити своє незалежне життя. Сподіваємось у цьому на вашу допомогу — жінок-політикинь, підприємиць, дипломаток зі всього світу, які розуміють цінність людського життя. І розуміють, яким привілеєм є працювати задля покращення рівня життя, а не боротися за своє виживання», — підсумувала голова Комітету.