Головна > Текстові публікації

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Виїзне засідання Комітету 16 квітня 2024 року у місті Чернівці

38 Фото

Члени Комітету з питань інтеграції України до ЄС зустрілися з делегацією МЗС Швеції

21 Фото

Зустріч членів Комітету та представники інших комітетів Верховної Ради з пані Послом ЄС в...

6 Фото

10 листопада 2023, 10:33

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Це виклик для усіх нас — збудувати після війни в Україні нову, інноваційну економіку, яка стане взірцем не лише в ЄС, а й у цілому світі»

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у дискусії щодо відбудови України, яка відбулася в рамках Бухарестського Форуму за підтримки Німецького фонду Маршалла.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що на сьогодні є політична воля і бажання з боку Європейського Союзу напрацювати дієві механізми відбудови України. «Уже зараз ми робимо для цього багато, за підтримки наших партнерів, відповідаючи на економічні, гуманітарні, соціальні виклики. Але якщо йдеться про майбутню відбудову України після війни, то це великий виклик і великий шанс не тільки для України, а й для всього світу. Це подія масштабу польоту людства на Марс. Бо йдеться про націю всередині Європи, яка має надзвичайно освічений народ, яка має височенний технологічний потенціал, має багато технічних і сучасних можливостей», — сказала голова Комітету. Водночас, за її словами, йдеться про відбудову країни, зруйнованої війною зі знищеною інфраструктурою, з містами і селами стертими із землі. «Тому виклик для всіх нас — побудувати в Україні нову, інноваційну економіку, яка стане взірцем не лише в ЄС, а й у цілому світі. І я сподіваюся, що механізм ЄС, створений для відбудови України «Ukraine Facility», який все ще обговорюється, буде ухвалений, набуде чинності і стане основою для фінансових потреб та інвестицій у відбудову України» — заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона наголосила, що централізована підтримка відбудови з боку партнерів є важливою, але ще важливішим є активне залучення місцевих громад до планування цієї відбудови, бо саме вони найкраще знають свої нагальні потреби. «Нам варто працювати над створенням горизонтальної економіки, а не централізованої моделі. Створювати систему горизонтальних зв’язків місцевих громад із зовнішніми партнерами і гарантувати, що вони мають для цього усі потрібні інструменти», — зауважила голова Комітету.

Вона також переконана, що саме українці мають стати рушійною силою відбудови. Тому вважає, що Україна має створити державні програми, щоб заохочувати тих громадян, які вимушено виїхали з країни повертатися і відбудовувати її.