Головна > Текстові публікації

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Зустріч з делегацією Групи Зелених у Європарламенті

9 Фото

LXVIII пленарне засідання COSAC

21 Фото

Всесвітній економічний форум (Давос, травень 2022)

9 Фото

26 січня 2023, 19:31

Європарламент готує резолюцію на підтримку України напередодні саміту Україна – ЄС


Про це повідомила голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка у складі української парламентської делегації зустрілася з Президенткою Європарламенту Робертою Мецолою, віцепрезиденткою Евою Копач та представниками різних політичних сил у ЄП і окремими депутатами – від Європейської народної партії, RENEW, EGP (Європейська партія зелених), із соціал-демократами, а також європейськими консерваторами.

Українські депутати подякували пані Мецолі за те, що вона була першою, хто приїхав до Києва після розгрому росіян біля столиці, за її важливу роль у наданні Україні кандидатства та за її лідерство в Європейському Парламенті у підтримці і наданні допомоги Україні.  Наскрізною темою всіх зустрічей була необхідність політичної підтримки саміту Україна – ЄС. Зараз триває робота над відповідною резолюцією ЄП. Іванна Климпуш-Цинцадзе мала можливість надати свої пропозиції до цього документу через спілкування з різними групами в Європарламенті.

Під час зустрічі з представниками мережі U4U («Об’єднані для України») голова Комітету порушила питання відновлення і захисту критичної інфраструктури, зокрема енергетичних об’єктів.

Також Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що обговорила з віцепрезиденткою Європарламенту Евою Копач підтримку українських дітей: «Дуже болюча тема, якою щиро переймається Ева Копач, це наші діти. Обговорили з нею потребу налагодження обміну інформацією з усіма країнами ЄС щодо перебування наших дітей на територіях їхніх країн, а також дитячих закладів, які евакуювалися до ЄС». Це, за словами голови Комітету, потрібно, щоби Україна могла допомагати цим дітям і надавати підтримку, яка їм може бути необхідна. «Щодо депортованих росіянами дітей, на жаль, є дуже мало інструментів, якими можна відстежити їхнє перебування в РФ і допомогти повернутися в Україну, якщо їхніх батьків убили ті ж люди, які вивезли сиріт на чужину. Але це питання треба порушувати і шукати шляхи його вирішення. З боку європарламентарів маємо системні зусилля працювати через усі можливі, в тому числі недержавні майданчики, для того, щоби максимально ідентифікувати і повернути наших дітей, що були вивезені до країни-терористки», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.