Головна > Текстові публікації

Угода про асоціацію

11 січня 16:01
Комітет з питань інтеграції України до ЄС шукає головних консультантів для аналізу законопроєктів на відповідність українського законодавства праву Європейського Союзу
докладніше...
01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Зустріч з делегацією Групи Зелених у Європарламенті

9 Фото

LXVIII пленарне засідання COSAC

21 Фото

Всесвітній економічний форум (Давос, травень 2022)

9 Фото

19 січня 2023, 07:33

Євродепутати закликали збільшити допомогу Україні

Євросоюз і його країни-члени мають збільшити військову, політичну та гуманітарну допомогу Україні та зміцнити свою оборону у протидії російським загрозам європейській безпеці. Про це йдеться у щорічному звіті про Спільну зовнішню політику та політику безпеки.

Депутати Європарламенту у звіті застерігають, що за реакцією Євросоюзу на агресивну війну Росії проти України уважно стежать автократії в усьому світі, і це суттєво позначиться на їхній поведінці на міжнародній арені.

Відтак, парламентарі вважають, що Євросоюз має негайного надати Україні сучасну зброю та протиповітряну оборону нового покоління. Вони звернулися із закликом до канцлера Німеччини Олафа Шольца без зволікань надіслати Україні бойові танки Leopard 2. Депутати наголошують, що Україна захищає свою територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів і терміново потребує військової допомоги та важкого озброєння для перемоги у війні.

Доповідач із питань спільної безпеки та оборонної політики Том Ванденкенделаєр (ЄНП, Бельгія) сказав: «Європейська безпека різко погіршилася через війну Росії в Україні. У цьому контексті ЄС має збільшити та пришвидшити військову допомогу Україні та покращити функціонування її оборонної політики, продовжуючи та зміцнюючи співпрацю з НАТО. Серед інших змін він має прискорити процес ухвалення рішень з питань оборони та зменшити свою залежність від третіх країн».

Також європарламентарі впевнені, що ЄС має зробити процес ухвалення рішень більш гнучким і ефективним. Вони закликали використовувати положення Договору про Європейський Союз, які дозволять ухвалювати певні рішення кваліфікованою більшістю, а не одноголосно.

У доповіді міститься заклик до інституцій ЄС розробити пропозицію щодо того, як ЄС може забезпечити постійне місце на всіх багатосторонніх форумах, включаючи Раду Безпеки ООН.

У звіті також вітаються нові ініціативи ЄС щодо зміцнення європейської безпеки та оборони. Члени Європарламенту додають, що країни-члени повинні продовжувати розвивати політику ЄС у сфері кіберзахисту та налагоджувати партнерські відносини з партнерами-однодумцями по всьому світу.