Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана, що очільник російської федерації прорахувався, коли напав на Україну, і не очікував такої відсічі і від українців, і від західного світу. Євросоюз, на думку голови Комітету з питань інтеграції України до ЄС, відреагував краще, ніж сам від себе очікував: «Але давайте будемо відвертими — рано собі роздавати нагороди за ці реакції. Бо остання промова путіна, який, насправді, програє війну в Україні, показала, що він готовий до ескалації. А це означає, що ми потребуємо ще більше єдності і ще більше підтримки».
Голова Комітету спростувала закиди про те, що додаткова зброя для України може лише спровокувати ескалацію конфлікту: «Помилково вважати, що додаткова зброя для України призведе до ескалації. Більше зброї врятує більше життів українців… Ми не знаємо, скільки триватиме ця війна, але ми точно знаємо, що вона закінчиться раніше, якщо Україна отримає усю потрібну зброю і обладнання від союзників».
Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала європейських колег і їхні суспільства пам'ятати про те, що нинішня війна росії в Україні — це не війна путіна, а війна усього російського народу проти України: «І те, що ми спостерігаємо цими днями у Москві чи Петербурзі — ми маємо розуміти, що вони виходять з протестами не тому, що виступають проти війни, а тому, що бояться за свої життя. Вони не виходили, коли відкрилися жахіття Бучі, Бородянки та інших міст».
Голова Комітету впевнена, що вже зараз демократичні інтелектуальні спільноти мають спрямувати свої зусилля на пошук відповіді — з якою росією світ матиме справу у майбутньому: «Суспільство царів і рабів не вдалося демократизувати. Через економічну інтеграцію це неможливо зробити. За 30 минулих років цього досягти не вдалося. Ми маємо докласти інтелектуальних зусиль, щоб зрозуміти — з якою росією ми матимемо справу у майбутньому?» І тут, на думку Іванни Климпуш-Цинцадзе, Заходу варто враховувати думку тих країн, які на собі відчули, що таке окупація російської радянської імперії: «Українці знають краще за будь-кого — що таке росія і хто такі росіяни. Може, варто світу більше дослухатися до попереджень та досвіду України, Балтійських країн, Польщі, до тих, хто пережив російську окупацію і пройшов через цей колоніальний досвід. Ми дуже добре розуміємо, як ця система працює».