Угода про асоціацію за своїм обсягом та тематичним охопленням є найбільшим міжнародно-правовим документом за всю історію України та найбільшим міжнародним договором з третьою країною, який коли-небудь укладав Європейський Союз. Вона визначає якісно новий формат відносин між Україною та ЄС на принципах «політичної асоціації та економічної інтеграції» і слугує стратегічним орієнтиром системних соціально-економічних реформ в Україні. Передбачена Угодою поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та ЄС визначає правову базу для вільного переміщення товарів, послуг, капіталів, частково робочої сили між Україною та ЄС, а також регуляторного наближення, спрямованого на поступове входження економіки України до спільного ринку ЄС.
З моменту підписання Угоди, Європейський Союз надав Україні допомогу на загальну суму понад 15 мільярдів євро. Ці кошти спрямовані на підтримку реформ в Україні, наближення законодавства України до права ЄС та здійснення трансформацій, які передбачає Угода.
17 травня 2017 року у Страсбурзі відбулося також підписання угоди про безвізовий режим України з ЄС. Українці отримали змогу приїжджати в країни Євросоюзу з діловою чи туристичною метою або в сімейних справах на термін до 90 днів протягом 180-денного періоду протягом року. За три роки дії «безвізу» майже 50 мільйонів українців відвідали ЄС.
Європейський Союз, завдяки Угоді про асоціацію, також став торговим партнером номер 1 для України. Понад 40% зовнішньої торгівлі України припадає саме на ЄС. А експорт українських товарів з України до Євросоюзу за період з 2016 по 2019 роки зріс майже вдвічі.
За даними опитування, проведеного в Україні на замовлення Представництва ЄС у червні цього року, 32% українців вважають Європейський Союз партнером номер один у подоланні наслідків пандемії COVID-19.