Головна > Текстові публікації > Діяльність Комітету > Події в Комітеті > Зустрічі
21 липня 2023, 19:30

«Ми розраховуємо на Італію під час відкриття перемовин про членство в Євросоюзі» — Іванна Климпуш-Цинцадзе

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе разом із першим заступником Голови Верховної Ради Олександром Корнієнком та з головою Комітету з питань економічного розвитку Дмитром Наталухою зустрілася з парламентською делегацією Італії. Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала італійським колегам із Комісії із закордонних справ і в справах громад Палати Депутатів Італії, що вони прийняли запрошення української делегації, яка працювала в Італії наприкінці квітня. «Радію, що після поїздки, в якій я брала участь наприкінці квітня, італійська делегація прийняла наше запрошення і приїхала не тільки до Києва, а й в інші міста. Вони були у Львові, поїдуть до Одеси. І, безумовно, краще розумітимуть, що у нас відбувається, і як Росія веде геноцидну війну проти України», — сказала голова Комітету.

Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що те, що зараз робить РФ, як вона атакує зерносховища, знищує портові спроможності України і знищує зерно, нагадує ситуацію 1932-33-х років, коли Росія у вигляді Радянського Союзу намагалася Голодомором знищити український народ. «Зараз Російська Федерація своїми нинішніми діями хоче спричинити голод у світі. Важливо, щоби наші італійські колеги, поза нашою взаємодією в рамках усіх парламентських асамблей, далі доносили правду про цю війну до наших колег в країнах Африки, Азії та Південної Америки», — переконана голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

Також, за її словами, Росія продовжує вкладати величезні ресурси у свою військову машину. «Тому сьогодні ми змушені говорити не просто про продовження підтримки України, а й про нарощування цієї підтримки. Ми дуже розраховуємо на Італію в цьому контексті», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона висловила сподівання, що Україна впорається зі своїм домашнім завданням для виконання семи умов, які супроводжували надання кандидатського статусу на вступ до ЄС, а також зможе розраховувати на підтримку Італії і під час відкриття перемовин про членство в Європейському Союзі цьогоріч, і в контексті відбудови. «Ми розуміємо, що багато італійських компаній зацікавлені брати у ній участь. Розуміємо, що крім внутрішньої роботи, яку ми маємо зробити, також додатковою гарантією для безпечного інвестування майбутнього і відбудови України стане членство України в ЄС і в НАТО. Для цього нам теж потрібна підтримка Італії», — підсумувала голова Комітету.