Головна > Текстові публікації > Діяльність Комітету > Події в Комітеті > Конференції та круглі столи
14 грудня 2016, 12:15

Відбулось завершення тренінгової програми з основ поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі

 12-13 грудня відбулось завершення тренінгової програми з основ поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом для співробітників Апарату Верховної Ради України та вручення сертифікатів учасникам тренінгів

Принагідно зазначимо, що тренінгова програма розпочалась у грудні 2015 року, організаторами якої є Комітет з питань європейської інтеграції спільно з Інститутом європейської політики (м. Берлін) та Парламентською експертною групою з питань європейської інтеграції.

Інститут європейської політики є одним з провідних закордонних та європейських науково-дослідних центрів політики у Федеративній Республіці Німеччині, який здійснює вивчення євроінтергаційної політики.
Лекторами тренінгової програми виступали Представники Парламентів Словенії, Боснії і Герцеговини, Естонії, Хорватії, Сербії, а також представники виконавчої гілки влади України.

Основна увага семінару була зосереджена на питаннях розбудови Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ), а саме: головний зміст та структура ПВЗВТ, її стратегічний аналіз, передумови для її ефективного впровадження, основні завдання для успішної імплементації Угоди про асоціацію/ПВЗВТ, правовий аспект її імплементації, очікувані результати її впровадження.

Під час семінарів було висвітлено процес впровадження Угоди про асоціацію: перші кроки імплементації Угоди про асоціацію, умови гармонізації законодавства тощо.
Особлива увага була також приділена питанням щодо інституційної розбудови європейської інтеграції в Україні, ролі Верховної Ради України в процесах гармонізації законодавства та наведено приклади з кращого досвіду держав-членів ЄС.

За результати проведення тренінгової програми 13 грудня відбулась церемонія вручення сертифікатів учасникам тренінгів.