7 березня 2025 року в Києві відбулося 16-те засідання Парламентського Комітету Асоціації Україна-ЄС. Учасники засідання обговорили безпеку, протидію російській агресії та подальшу підтримку України з боку Європейського Союзу на шляху євроінтеграції.
За результатами засідання члени ПКА ухвалили підсумкову заяву та рекомендації.

У заяві Парламентський Комітет Асоціації засудив військову агресію Росії проти України та закликав РФ негайно припинити бойові дії й вивести всі війська з території України. Члени ПКА наголосили, що Україна має законне право на самозахист та повне відновлення територіальної цілісності. Заява містить заклик до Європейського Союзу та його держав-членів підтримувати та розширювати політичну, фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну допомогу, щоб гарантувати Україні найсильнішу позицію під час можливих переговорів з РФ. Члени ПКА рішуче засудили навмисні бомбардування Росією цивільних та критичної інфраструктури в Україні і закликали міжнародну спільноту зміцнити механізми моніторингу та блокування поставок зброї з Північної Кореї до Росії. Також — розширити санкції проти Північної Кореї, Білорусі, Ірану та китайських організацій, які підтримують війну Росії. Наголосили на важливості постійної та непохитної підтримки обороноздатності України з боку ЄС та НАТО, оскільки ця підтримка відіграє життєво важливу роль не лише у зміцненні стійкості України, а й також у зміцненні безпеки на європейському континенті загалом.

Щодо європейської інтеграції України Парламентський Комітет Асоціації наголосив, що розширення ЄС є стратегічним інтересом Європи, а Україна може стати вагомим активом розширеного Євросоюзу. Європейську комісію закликали підтримати відкриття перемовин за якомога більшою кількістю кластерів вже до кінця 2025 року. Це, зі свого боку, пришвидшить ключові реформи в Україні.

Також наголосили на важливості підтримки України з боку ЄС через нові фінансові механізми. У документі члени ПКА закликали українську владу посилити національну згуртованість, дотримуючись принципу розподілу влади; багатопартійного плюралізму й інклюзії; належного врахування повноважень і прав органів місцевого самоврядування; поваги до верховенства права та свобод, у тому числі плюралізму медіа відповідно до демократичних принципів та цінностей, які українці так рішуче та відважно захищають.

Члени ПКА у підсумковому документі відзначили важливість активної законотворчої роботи Верховної Ради навіть в умовах воєнного стану. Запропонували створити підкомітет з питань вступу України до ЄС в рамках Парламентського Комітету Асоціації, що сприятиме більш тісному діалогу з європейськими інституціями та громадянським суспільством щодо адаптації українського законодавства до стандартів ЄС.
Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

17 квітня 2025 10:01
16 квітня 2025 16:00
16 квітня 2025 09:45
15 квітня 2025 10:00
15 квітня 2025 09:50
14 квітня 2025 09:00
09 квітня 2025 09:23
04 квітня 2025 12:15
03 квітня 2025 16:35
02 квітня 2025 09:24