Головна > Текстові публікації > Новини

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Члени Комітету з питань інтеграції України до ЄС зустрілися з делегацією МЗС Швеції

21 Фото

Зустріч членів Комітету та представники інших комітетів Верховної Ради з пані Послом ЄС в...

6 Фото

Комітет з питань інтеграції України до ЄС провів дискусію «Гендерна рівність в інтеграції до ЄС»

18 Фото

10 квітня 2024, 15:16

Члени Комітету зустрілися з Послом ЄС і делегацією директорату Єврокомісії з питань сусідства та розширення

Члени Комітету з питань інтеграції України до ЄС, а також представники інших комітетів Верховної Ради зустрілися з пані Послом ЄС в Україні Катаріною Матерновою і делегацією Генерального директорату з питань сусідства та переговорів щодо розширення (DG Near) Європейської Комісії на чолі з директоркою Української служби Генеральному директораті з питань європейського сусідства та переговорів з розширення Анною Ярош-Фріс.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Єврокомісії за роботу щодо України, зокрема, над переговорною рамкою з ЄС. Вона висловила сподівання, що переговорну рамку буде ухвалено невдовзі, і подякувала Європейському Союзу за ухвалення нового фінансового механізму підтримки України Ukraine facility, який передбачає 50 млрд євро підтримки на наступні чотири роки.

Анна Ярош-Фріс поінформувала, що наразі Єврокомісія проводить оцінку Плану України — плану заходів, необхідних для реалізації програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу, зокрема, того, як він відповідає положенням, передбаченим у Ukraine facility. Вона пояснила, як відбуватимуться виплати в рамках цього механізму. Щокварталу Єврокомісія здійснюватиме оцінку того, як відбувається реалізація політичних реформ в Україні. І до реалізації цих реформ будуть прив’язані виплати Україні.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що до тих завдань, які Україна зобов’язана виконувати, щоб відповідати вимогам ЄС в рамках Плану України, постійно додаються виклики, спричинені війною, як от зруйнована обстрілами енергетична інфраструктура, спричинений Росією екоцид. «Ці виклики не передбачені у Плані. Тому нам потрібні додаткові ресурси, щоб подолати ці виклики і усунути наслідки спричинених Росією руйнувань», — наголосила голова Комітету.

Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова відзначила великі зусилля Верховної Ради в процесі імплементації права ЄС в законодавство України. Вона, зокрема, відзначила міжпартійний консенсус з євроінтеграційних питань в українському Парламенті. Це, за її словами, дуже важливо, бо на Україну чекає лавина законодавства, яке треба буде імплементувати. Євросоюз, за її словами, надаватиме підтримку в цьому процесі, але він є довгим і складним. Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що в цьому сенсі Комітет з питань інтеграції України до ЄС потребує посилення інституційної спроможності, оскільки наразі має одне з найбільших навантажень з усіх комітетів Парламенту. Так само посилення інституційної спроможності потребує Парламент загалом, а також і виконавча влада, щоб упоратися з тим обсягом завдань, які постали перед Україною в процесі євроінтеграції.