Головна > Текстові публікації > Новини

Угода про асоціацію

14 вересня 16:05
Оголошується відбір Експерта для надання експертної допомоги Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу
докладніше...
01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

15-те засідання Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС

19 Фото

Виїздне засідання Комітету 5-6 травня 2023 року

41 Фото

Робочі зустрічі в Італії складі міжпарламентської мережі United for Ukraine

4 Фото

12 червня 2023, 08:13

У Комітеті з питань інтеграції України до ЄС відбулася зустріч із сербською делегацією

Сербські парламентарі та політики на запрошення першого заступника голови Комітету з питань інтеграції України до ЄС Вадима Галайчука зустрілася з членами Комітету та представниками інших комітетів.

Вадим Галайчук зазначив, що для України важливо мати друзів у Сербії, які допомагають та підтримують.

Під час зустрічі сторони зосередилися на співпраці для подолання російської пропаганди.
Сербські колеги зауважили, що в їхній країні російська пропаганда все ще має дуже сильні позиції. Тому важливо працювати спільно, щоби подолати цей вплив і розповідати громадськості, що, насправді, відбувається в Україні. Зараз це майже неможливо зробити через телеканали, які масово транслюють російські наративи, а лише через соціальні медіа.

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила припущення, що корисним у цьому сенсі може бути співпраця сербських організацій із громадськими організаціями в Україні, які борються з прокремлівською пропагандою. Це, зокрема, «Stop Fake» та «Український кризовий медіа центр».

Іванна Климпуш-Цинцадзе також подякувала сербській делегації за візит в Україну. За її словами, особиста присутність тут є дуже важливою для розуміння, що російські окупанти скоюють на нашій землі: «Ми дуже вдячні усім нашим друзям, які приїздять підтримати нас у ці важкі часи. Важливо, що коли ви приїздите сюди — ви можете на власні очі побачити, які злочини російська армія залишила по собі в Україні. Ви бачите через, що нам доводиться проходити як нації. Ми народ, який хоче мати майбутнє і хоче мати право робити свій вибір».

Голова Комітету заявила, що Україні важливо, щоб у світі знали правду про цю війну. «І якщо ми можемо об’єднатися, щоби поширювати правду — це допоможе нам разом бути на боці добра. Бо зараз відбувається боротьба між добром і злом», — сказала вона.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також додала, що Росія має бути повністю переможена, покарана, ослаблена до такого стану, щоби не могти більше напасти на жодну іншу націю у світі. Лише так можна буде говорити про стабільний і тривалий мир на континенті та у світі. «Впевнена, що Сербія, як і Україна, прагне майбутнього у вільному світі, де діють демократичні принципи та повага до людей і закону», — сказала голова Комітету.