Головна > Текстові публікації > Новини

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Всесвітній економічний форум (Давос, травень 2022)

9 Фото

Візит української делегації до Брюсселю (Королівство Бельгія)

27 Фото

Виїздне засідання Комітету 15-16 вересня 2021 року

13 Фото

21 червня 2022, 18:30

«Європейські лідери просто не можуть сказати «ні» кандидатству України в ЄС» — Іванна Климпуш-Цинцадзе в колонці для «The parliament magazine»

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС у матеріалі для журналу «The parliament magazine» аргументує, чому відмова надати Україні кандидатський статус на вступ до ЄС стала б ударом по цінностях Європейського Союзу.

Іванна Климпуш-Цинцадзе пише, що отримання Україною статусу кандидата на вступ до ЄС є одним із ключових питань європейської політики сьогодні. Бо йдеться не лише про прийняття європейського майбутнього України, а й про визнання жертви тисяч українців, які загинули, захищаючи свою незалежність і право вибору. Це фундаментальне питання західних цінностей, а також спроможності та політичної волі політиків захищати ці цінності.

Голова Комітету зауважує, що основними принципами створення Європейського Союзу були три фактори:
1) запобігання війні, враховуючи те, що більшість військових дій Другої світової війни відбувалися у Європі;
2) економічна співпраця та спільне процвітання;
3) цінності та людська гідність, які зафіксовані у першому та другому параграфі преамбули Хартії основних прав Європейського Союзу.

«Українську революцію 2014 року проти підтримуваного Москвою режиму назвали Революцією Гідності. Тому сказати «ні» кандидатству в ЄС сьогодні означає поступитися агресії Путіна, що цілком суперечить бажанням більшості громадян ЄС, які підтримують членство України в ЄС. Ми повинні чітко усвідомлювати, що ця підтримка стосується навіть членства в ЄС, а не лише статусу кандидата. Ось чому сказати «ні» означає знищити основні цінності, що лежать в основі створення Європейського Союзу», — йдеться у статті.