7 липня члени Комітету з питань інтеграції України до ЄС зустрілися з представниками парламентської делегації Французької Республіки. Сторони обговорили двосторонню співпрацю, безпекові питання та виконання Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

 

Перший заступник голови Комітету Вадим Галайчук подякував Франції за тривалу і послідовну підтримку України: «Ми вдячні Франції за підтримку, зокрема, в такому важливому питанні як територіальна цілісність України, вдячні за ту позицію, яку займає Президент Франції і за ту допомогу, яка надана і продовжує надаватися. Сподіваюся, що з нашого, парламентського боку, буде зроблено все, щоб зафіксувати підтримку України Францією, зокрема, у питанні територіальної цілісності». Вадим Галайчук висловив сподівання, що Франція також братиме активну участь і у новоствореному міжнародному майданчику. «Ми сподіваємося, що Франція займатиме активну позицію у новоствореній Кримській платформі, яка має стати основним інструментом із відновлення територіальної цілісності України», — зазначив Вадим Галайчук.

Депутатка Національних зборів Франції, голова Групи дружби Франція-Україна Валерія Фор-Мунтян зазначила, що пандемія COVID-19 негативно позначилася на багатьох сферах співпраці: «Пандемія COVID-19 значно вплинула на наші відносини, тепер нам потрібно зробити усе, щоб відновити їх на всіх рівнях».


Заступниця голови Комітету Марія Мезенцева заявила, що Україна дуже цінує допомогу Франції у різних сферах. Вона також поінформувала французьких парламентарів про гуманітарну ситуацію на тимчасово окупованих українських територіях: «Війна стала причиною того, що в Україні зараз 1,7 млн. внутрішньо переміщених осіб — це офіційні дані. Неофіційно — таких людей 3 мільйони. Нещодавно було велике блокування студентів, які мали здавати екзамени. Їх примусово зараз паспортизують, тих, кому виповнилося 16 років. І це стає реальною гуманітарною катастрофою. Буквально вчора загинув ще один український військовий, четверо були врятовані медиками. Війна триває, а молодь (з окупованих територій), яка прагне здобути кращі можливості, такої змоги не має».

 

Марія Мезенцева також повідомила, що Україна протягом цього року ухвалила низку важливих законопроєктів, які наближають нашу країну до стандартів Євросоюзу: «Ми зробили величезний крок, щоб фіналізувати промисловий безвіз, щоб наші товари їхали за такими ж сертифікаційними процесами, як і в ЄС. Ухвалено перший рамковий закон про поводження з відходами, безпека донорства крові, безпека упаковки харчових продуктів, дитячого харчування. 52% наших зобов’язань за Угодою про асоціацію виконано. Ми йдемо до виконання остаточних цілей».

 

Французькі колеги зазначили, що важливо напрацювати спільний ритм роботи в економічних сферах, у сфері сільського господарства і захисту довкілля, адже ці сфери є важливими у просуванні України до ЄС.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

25 листопада 2024 09:26
22 листопада 2024 17:44
19 листопада 2024 08:58
14 листопада 2024 18:40
14 листопада 2024 18:18
12 листопада 2024 18:07
11 листопада 2024 12:05
05 листопада 2024 18:29
05 листопада 2024 07:51
04 листопада 2024 09:48