Під час зустрічі сторони обговорили внутрішньополітичну ситуацію в Україні, протидію російській агресії, завершенню будівництва газогону «Північний потік-2», а також співпрацю України з ЄС в рамках Східного партнерства.

Французькі колеги зауважили, що цей візит в Україну допоможе їм краще зрозуміти внутрішньополітичну ситуацію в нашій країні та ті проблемами, які постають перед Україною.

Голова Комітету подякувала французькій стороні за постійну та послідовну підтримку України, її суверенітету та незалежності, а також за ті зусилля, яких Президент Макрон докладає в Нормандському форматі. Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала французьких колег, що ситуація на українсько-російському кордоні залишається вкрай небезпечною, адже Росія, попри заяви, не відвела свої додаткові війська, розміщені біля території України нещодавно. Більше того, зараз ще однією точкою загрози, за словами голови Комітету, є територія Білорусі, де проводяться спільні з Росією військові навчання. Іванна Климпуш-Цинцадзе також привернула увагу французької делегації до потреби протистояти добудові газогону «Північний потік-2»: «Для Російської Федерації «Північний потік-2» — це не економічний чи фінансовий проєкт. Це потужний геополітичний важіль, який Кремль використає не лише проти України, а й проти усієї Європи. Я переконана, що ми ще можемо зупинити його добудову і введення в експлуатацію».
Депутат Національних зборів Франції П’єр Персон заявив, що приїзд французької делегації в Україну є своєрідним меседжем підтримки Україні: «Франція завжди послідовно відстоювала захист суверенітету і територіальної цілісності України, тому ви можете і надалі розраховувати на нашу підтримку в Національних зборах та на підтримку президентської більшості, яка на сьогодні є у французькому Парламенті. Ми на боці України та її народу».

Пан Персон також повідомив, що під час візиту в Україну французька делегація має ознайомитися із ситуацією в Україні, щоб потім розповісти про це колегам у Національних зборах, а також засобам масової інформації, а через них — і французькому народові. Розповісти про всі ті аспекти російської агресії, яка триває на території України та українсько-російському кордоні. «Завтра ми з колегами будемо в Маріуполі, щоб побачити, як Україна протистоїть російській агресії, щоб висловити нашу підтримку українським військовим і висловити солідарність Франції з Україною», — заявив П’єр Персон.

Голова Комітету також наголосила на важливості оновлення формату Східного партнерства. На думку Іванни Климпуш-Цинцадзе, таке оновлення необхідне, особливо зважаючи на події в Білорусі, Вірменії та Азербайджані, а також загрози з боку Росії. «На наступному саміті Східного партнерства ми б хотіли почути від країн Євросоюзу чітку позицію щодо асоційованого тріо — України, Грузії та Молдови. Наші країни не просто одностайно заявили про свої амбіції щодо членства в ЄС. Ми готові послідовно виконувати свою домашню роботу, щоби досягти конкретного результату», — заявила голова Комітету.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

17 січня 2025 14:00
15 січня 2025 09:15
13 січня 2025 16:54
13 січня 2025 10:00
10 січня 2025 08:44
09 січня 2025 09:08
03 січня 2025 08:49
03 січня 2025 08:32
31 грудня 2024 15:39
23 грудня 2024 16:53