#НаОпрацюванні Комітету з питань інтеграції України до ЄС проєкт закону №3607, який пропонує законодавчо закріпити функції бізнес-омбудсмена в Україні.

 

Над проєктом працювали понад 30 авторів — це народні депутати, які представляють різні політичні сили. 

 

Бізнес-омбудсмен, як твердять автори проєкту, має захищати малий та середній бізнес, допомагати тим підприємцям, які зазнали впливу недобросовісної поведінки, захищати їх право на свободу підприємницької діяльності та від неправомірного втручання в їхню господарську діяльність.

 

Проєкт №3607 визначає правові засади створення та діяльності Установи бізнес-омбудсмена, напрями цієї діяльності, а також принципи взаємовідносин бізнес-омбудсмена з підприємствами, установами, організаціями (незалежно від форми власності), фізичними особами-підприємцями та органами державної влади (включаючи прокуратуру, інші правоохоронні органи).

 

Статус, повноваження та відповідальність бізнес-омбудсмена в законопроєкті сформульовані так:

 

  • бізнес-омбудсмен матиме право доступу до актів та інших документів Кабміну, підвідомчих органів, підприємств, установ та організацій;
  • Кабінет Міністрів України зобов’язаний буде надавати відповіді на запити бізнес-омбудсмена. Відповідь на подання бізнес-омбудсмена підписує Прем'єр-міністр України. 
  • Кабмін, за наявності підстав, викладених у поданні бізнес-омбудсмена, зобов’язаний буде вжити відповідних заходів в межах своєї компетенції, щоб усунути порушення прав підприємців та поінформувати про це бізнес-омбудсмена;
  • бізнес-омбудсмен зможе брати участь у  засіданнях Кабінету Міністрів України, урядових комітетів, комітетів Верховної Ради;
  • відмова в наданні інформації бізнес-омбудсмену, надання недостовірної чи неповної інформації або надання інформації з порушенням строку каратимуться штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів;
  • незаконний вплив у будь-якій формі на бізнес-омбудсмена чи його заступника з метою перешкодити виконанню ними посадових обов'язків каратиметься штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

У разі ж неправомірних дій самого бізнес-омбудсмена та його заступника повідомлення їм про підозру вручає Генпрокурор або заступник Генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

 

Автори проєкту запевняють, що його ухвалення дасть змогу забезпечити більш прозору роботу органів державної влади, а також підприємців, що перебувають у сфері їх управління, і загалом — поліпшить умови для бізнесу в Україні.

 

Чи відповідає законопроєкт №3607 праву ЄС та зобов’язанням України за Угодою про асоціацію — Комітет оголосить на засіданні 7 жовтня.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

15 січня 2025 09:15
13 січня 2025 16:54
13 січня 2025 10:00
10 січня 2025 08:44
09 січня 2025 09:08
03 січня 2025 08:49
03 січня 2025 08:32
31 грудня 2024 15:39
23 грудня 2024 16:53
19 грудня 2024 09:24