Головна > Текстові публікації > Новини

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

15-те засідання Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС

19 Фото

Виїздне засідання Комітету 5-6 травня 2023 року

41 Фото

Робочі зустрічі в Італії складі міжпарламентської мережі United for Ukraine

4 Фото

17 липня 2015, 13:37

Експерти перевірятимуть відповідність законопроектів Ради європейському законодавству


У співпраці з Комітетом Верховної Ради України з питань європейської інтеграції створено групу незалежних експертів, які надаватимуть висновки щодо відповідності законопроектів зобов’язанням України за Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, праву ЄС та іншим міжнародним договорам України. Роботу експертів координуватиме Фундація «Відкрите суспільство» - незалежна громадська організація, що має більш ніж 14-річний досвід моніторингу роботи парламенту.

Як відзначив перший заступник Голови Комітету Остап Семерак, кількість законопроектів, що знаходяться на розгляді в Комітеті, нині перевищила півтори тисячі. В зв’язку з цим, в Комітеті з питань європейської інтеграції було прийняте рішення залучитися підтримкою незалежних експертів для об’єктивної оцінки законів на предмет відповідності Угоді про асоціацію з ЄС.  На думку Остапа Семерака, щотижнева підготовка висновків та їх схвалення Комітетом стануть постійним «нагадуванням» про законодавство ЄС як основу успішної європейської інтеграції України.

Конкурс на участь в експертній групі склав 5 осіб на місце. Серед експертів, які були відібрані комісією з представників Міжнародного фонду «Відродження» та Секретаріату Комітету – викладачі вищих навчальних закладів, випускники європейських вищих навчальних закладів, адвокати-практики. У складі групи будуть працювати представники різних регіонів України: Києва, Львова, Дніпропетровська, Харкова. Перший набір до групи склав 10 осіб.

За словами президента Фундації «Відкрите суспільство» Лесі Шевченко, приведення українського законодавства у відповідність до європейських норм зможе покращити і економічну ситуацію в країні.

«Хоча для виконання цих зобов’язань ще є час в середньому від 3 до 7 років, вже зараз можна назвати декілька прикладів, коли право ЄС могло би значно покращити якість законопроектів та спростити життя підприємцям, - стверджує Леся Шевченко. - Наприклад, при запровадженні ліцензування виробництва пива можна було би виокремити малі броварні (виробництво до 200 тис. літрів пива на рік), як це передбачено в ЄС. Також у директиві ЄС про ПДВ міститься 18 видів економічної діяльності, які можуть обкладатися зниженою ставкою (в умовах України -7%), тоді як у Податковому кодексі України їх лише 2. Таких прикладів - безліч».

У співпраці з громадськістю Комітет Верховної Ради України з питань європейської інтеграції також розробляє Методичні рекомендації з наближення законодавства України до права ЄС. Ці рекомендації допоможуть розробникам краще готувати законопроекти. Суб’єкти права законодавчої ініціативи (Президент України, народні депутати, Уряд) в подальшому готуватимуть до розроблених законопроектів окремий висновок, що подаватиметься до парламенту разом із законопроектом. Повністю механізм викладений у відповідному законопроекті № 2046а, що був внесений до парламенту групою народних депутатів України на чолі з Остапом Семераком, першим заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

Участь в Парламентській експертній групі надалі залишається відкритою для всіх зацікавлених експертів, які в подальшому зможуть якісно виконати тестове завдання. Заявки щодо участі можна надсилати на адресу: contest@osf.org.ua.

Проект зі створення Парламентської експертної групи фінансується Європейською програмою Міжнародного фонду «Відродження» та виконується Фундацією «Відкрите Суспільство».