Головна > Текстові публікації > Діяльність Комітету > Події в Комітеті > Зустрічі

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Засідання Комітету щодо питання стану підготовки, затвердження та представлення на Першій...

31 Фото

Спеціальне засідання Комітету, присвячене розгляду Проекту Закону «Про ратифікацію Рамкової...

18 Фото

Виїзне засідання Комітету 16 квітня 2024 року у місті Чернівці

38 Фото

22 червня 2024, 13:40

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Путін має отримати однозначиний сигнал, що Україна стане членом НАТО

Про це голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе сказала під час зустрічі із делегацією французьких експертів — провідних полісімейкерів, представників міністерств, аналітичних центрів та медіа.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала членам делегації за особистий візит в Україну. На її думку, це дуже важливо, бо дає чіткіше розуміння тих проблем і викликів, з якими Україна стикається щодня. Під час зустрічі йшлося про нагальні потреби України, євроінтеграцію, вибори у Європі, зокрема у Франції, і як їхні результати вплинуть на підтримку України.
«Ми всі зараз уважно стежимо за тим, що відбувається після виборів у Франції. Сподіваємося, що підтримка Франції збережеться. Бо ми зараз у дуже скрутному становищі, у ситуації, коли потрібні термінові рішення. Думаю, багато наших друзів не усвідомлюють нагальність ситуації», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. За її словами, зараз, коли йдеться про відновлення України, всі думають, що стадія виживання уже позаду і можна зосередитися на відновленні. Але це не так. «Ми все ще у режимі виживання. Ситуація навіть складніша, ніж була, наприклад, торік. Бо з проблемами після російських атак на нашу енергетику, коли ми маємо лише по 5 годин електроенергії в день, ми не можемо говорити про підтримку економіки, про надходження податків у бюджет. Як людям при цьому виживати?», — зазначила голова Комітету. За її словами така складна ситуація в Україні може створити і додаткові проблеми в Європі. Оскільки це може означати нову хвилю біженців з України, але не тільки це. Щоби досягти успіху у цій війні союзники мають підтримати Україну військово та технологічно. «Ця війна дуже технологічна. Ми не можемо конкурувати з Росією за кількістю солдат, але можемо переважити технологічно», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона зазначила, що обмеження з боку західних партнерів на використання Україною наданої зброї створює додаткові труднощі: «Ми нарешті можемо використовувати західну зброю для ураження російських цілей на Харківському напрямку. І це чудово, бо це допомагає нам врятувати життя. Але скільки життів ми втратили, перед тим, як отримали цей дозвіл».

Голова Комітету переконана, що напередодні саміту НАТО усім союзникам важливо усвідомити, що лише членство України в Альянсі може створити тривалий мир на континенті і суттєво вплинути на розклад сил у світі. Тому Путін має отримати чіткий, однозначиний сигнал, що Україна стане членом НАТО. «Інакше він використовуватиме усі можливості поглибити розбіжності всередині Альянсу щодо України. І ця війна триватиме невизначено довго», — сказала вона.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також зауважила, що Україна досягла значного прогресу у виконанні вимог Євросоюзу і сподівається, що вже цього місяця буде ухвалено переговорну рамку з ЄС. Це, на її думку, ще більше зосередить увагу єворопейських партнерів на тих процесах, що відбуваються в Україні. А Україні, у свою чергу, це дасть змогу отримати ще більше експертизи, досвіду та допомоги від ЄС в реалізації тих завдань, які країна має виконати на шляху до Європейського Союзу.