Головна > Текстові публікації

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Засідання Комітету щодо питання стану підготовки, затвердження та представлення на Першій...

31 Фото

Спеціальне засідання Комітету, присвячене розгляду Проекту Закону «Про ратифікацію Рамкової...

18 Фото

Виїзне засідання Комітету 16 квітня 2024 року у місті Чернівці

38 Фото

28 червня 2024, 14:20

«Намагання загарбати Україну — остання конвульсія РФ», — Іванна Климпуш-Цинцадзе

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе говорила про це під час участі в міжнародній конференції: «Стратегічна плутанина на шахівниці великих держав». Іванна Климпуш-Цинцадзе поставила під сумнів існування геополітичної шахівниці у світі сьогодні. Адже ситуація з 1997 року, коли колишній Радник президента США з національної безпеки Збігнєв Бжезінський описав її у своїй книзі «Велика шихівниця», суттєво змінилася. «Шахи – це коли гравці грають за правилами. А сьогодні Захід грає за правилами, а автократії просто беруть та перевертають шахівницю», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона переконана, що нині світ спостерігає агонію та початок розпаду Російської імперії, бо як і писав Бжезінський, без України Російської імперії не буде. «Намагання загарбати Україну —це є її остання конвульсія. Проблема полягає в тому, що під час загибелі цієї імперії гинуть та потерпають мільйони українців. І не зрозуміло скільки часу це ще триватиме», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що війна Росії проти України ставить багато питань і має багато наслідків для світу та світового порядку загалом. По-перше, вторгнення в Україну поставило питання чи зараз взагалі існує міжнародне право та концепція територіальної цілісності: «І власне не через агресію Росії, а через реакцію на неї. Причому починаючи з 2014 року, коли Захід фактично змирився з анексією Криму і частини сходу України та продовжував робити бізнес з Росією, будувати газогін. І ми бачимо, що багато хто на Заході сьогодні готовий змиритися з новими територіальними загарбаннями РФ, аби заморозити війну та передати її наступним поколінням». Тому Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана, що збереження єдності серед західних союзників у підтримці України є вкрай важливим. «Ми надзвичайно вдячні за ту неймовірну підтримку, яку ми отримуємо зараз. Але ми перебуваємо в дуже складній і нагальній ситуації, коли ця допомога не тільки не повинна припинятися, а навпаки — активізуватися», — сказала голова Комітету.
Другим наслідком війни, на її думку, є активізація автократій та їхніх проксі. І це може спровокувати ефект доміно нових конфліктів, першим з яких є напад Хамасу на Ізраїль.
Третім і позитивним наслідком війни, на думку Іванни Климпуш-Цинцадзе, є пробудження Заходу. «Захід починає згадувати, що цінності важливіші, ніж добробут, що ними не можна торгувати, що їх треба захищати. Це відбувається повільно, але це відбувається», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Також позитивним наслідком вона вважає посилення ролі НАТО: «Ми бачимо прогрес в НАТО. Відновлення усвідомлення своєї місії як оборонного, насамперед, військового союзу. І я сподіваюсь, що НАТО стане глобальним, а не лише євроатлантичним альянсом, бо протистояти диктатурам можна лише на глобальному рівні».

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що вторгнення Росії в Україну привернуло також увагу до ролі міжнародних організацій у світі, й питання того, чи відповідають вони взагалі покладеним на них обов’язкам та ролям. Бо багато з них суттєво себе дискредитували і не можуть мати майбутнього в такому вигляді, в якому вони є сьогодні.

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС також застерегла, що з автократіями не можна домовлятися, оскільки вони інші за своєю суттю і на рівні еліт, і на рівні суспільств. Тому важливо зараз із допомогою союзників зупинити Росію в Україні, щоби не допустити розповзання цієї війни на інші держави й інші території. «Ми маємо бути об’єднаними і зробити все, щоби Російська Федерація була переможена, ізольована і ослаблена до такого стану, щоб більше не змогла здійснити ще одну атаку, вдарити по Україні чи будь-яку країні знову», — підсумувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.