Головна > Текстові публікації

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Виїзне засідання Комітету 16 квітня 2024 року у місті Чернівці

38 Фото

Члени Комітету з питань інтеграції України до ЄС зустрілися з делегацією МЗС Швеції

21 Фото

Зустріч членів Комітету та представники інших комітетів Верховної Ради з пані Послом ЄС в...

6 Фото

16 січня 2024, 10:02

Україна залишається в пріоритеті Парламенту Бельгії

Про це голову Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванну Климпуш-Цинцадзе запевнили бельгійські парламентарі. На полях Конференції COSAC у бельгійському місті Намюр Іванна Климпуш-Цинцадзе разом із тимчасовою повіреною у справах України в Бельгії та Люксембурзі Наталією Аношиною зустрілася з Головою Палати представників Королівства Бельгія Еліан Тільйо та Сенатором Федерального Парламенту Бельгії — співголовою Федерального консультативного комітету з європейських справ Гаетаном ван Гойдсенховеном.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Бельгії за підтримку, зокрема за голосування щодо  відкриття перемовин з Україною про її членство в ЄС. А також за ухвалення бельгійським Парламентом надважливої резолюції, в якій Голодомор визнано геноцидом українського народу. Голова Комітету також відзначила надзвичайно важливе рішення Бельгії долучитися до коаліції із надання Україні літаків Ф-16. Бельгія також буде тренувати українських пілотів. Голова Комітету наголосила, що надання цих літаків Україні потрібно максимально пришвидшити. «Нам також потрібна велика кількість іншої зброї, щоби захистити наших людей, наші міста та інфраструктуру. Сподіваємося на допомогу Бельгії у наданні цієї зброї», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона також закликала підтримати зусилля України з розмінування звільнених територій. Голова Комітету сподівається, що Бельгія як країна, що наступні півроку головуватиме в ЄС, підтримає ухвалення рішення про відкриття «Ukraine facility»  — нового фінансового механізму підтримки України, який передбачає виділення до 50 мільярдів євро протягом наступних чотирьох років на відбудову України.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала бельгійським посадовцям за те, що їхня держава погодилися, щоби російські діаманти, нарешті, були занесені до санкційного списку ЄС, хоча в Бельгії ця індустрія надзвичайно велика і впливова. Водночас вона наголосила на необхідності працювати над іншими санкціями проти РФ. «Ми не знімаємо з порядку денного відімкнення від SWIFT усіх російських банків. Потрібно запровадити додаткові санкції проти скрапленого російського газу, санкційні пакети проти російської атомної енергетики, контролювати також торгівлю товарами подвійного призначення та торгівлю з РФ через треті країни», — наголосила голова Комітету.

Бельгійські посадовці, зі свого боку, запевнили, що підтримують європейську інтеграцію України. Гаетан ван Гойдсенховен повідомив, що у Сенаті було ухвалено три резолюції на підтримку України. Еліан Тільо зауважила, що на рівні нижньої палати Бельгійського Парламенту також було ухвалено багато резолюцій на підтримку України, і що, не зважаючи на те, що багато хто говорить про зменшення уваги до України, в їхньому Парламенті Україна залишається в пріоритеті.