Головна > Текстові публікації

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

15-те засідання Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС

19 Фото

Виїздне засідання Комітету 5-6 травня 2023 року

41 Фото

Робочі зустрічі в Італії складі міжпарламентської мережі United for Ukraine

4 Фото

08 грудня 2023, 12:45

Комітет розглянув законопроєкт, який пропонує врахувати рекомендації Венеційської Комісії щодо нацменшин

Комітет з питань інтеграції України до ЄС на засіданні 8 грудня розглянув проєкт Закону №10288 про внесення змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів щодо прав національних меншин (спільнот) в окремих сферах.
Відповідно до пояснювальної записки проєкт Закону розроблено з метою вдосконалення законодавчого регулювання реалізації прав та свобод осіб, які належать до національних меншин. Також зазначено, що виконання Україною рекомендацій Венеційської Комісії, передовсім, створить умови для належної реалізації прав і свобод осіб, які належать до нацменшин. А також дозволить державі виконати важливу рекомендацію Європейської Комісії на шляху до набуття Україною статусу повноправного члена Європейського Союзу. Законопроєкт, зокрема, пропонує такі зміни до законодавства:

передбачає, що захист права на використання мов національних меншин (спільнот) України забезпечує Уповноважений Верховної Ради України з прав людини;
пропонує гарантувати право на використання мови відповідної національної меншини в освітньому процесі поряд з державною мовою;
розширює права на використання мов національних меншин України в медіа та видавничій діяльності.

Комітет ухвалив висновок, що законопроєкт №10288  не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, але потребує доопрацювання з метою дотримання принципу правової визначеності.
Щодо альтернативного законопроєкту №10288-1 Комітет ухвалив висновок, що він не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції.

Також на засіданні Комітет розглянув проєкт Закону №10143 про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та інших законодавчих актів України щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації за висновком Комітету за метою не суперечить Угоді про асоціацію, але потребує доопрацювання з метою повного врахування положень Директиви 2019/1023.

Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу та в цілому такі проєкти законодавчих актів:
Проєкт Закону №0236 про ратифікацію Конвенції Ради Європи про спільне кінематографічне виробництво (переглянутої). Станом на лютий 2022 року Конвенцію підписали 36 держав, 27 з яких здійснили процедури ратифікації. Вона передбачає перегляд положень Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво (1992 року), яка набрала чинності для України 1 грудня 2009 року. До новел Конвенції належить більш гнучке регулювання пропорції часток участі кожного співвиробника, необхідної для надання фільму статусу продукту спільного виробництва, а також визначення процедури надання тимчасового статусу спільного виробництва до початку основного знімального процесу та остаточне надання статусу спільного виробництва після завершення виробництва та перевірки фінальних виробничих документів. Також встановлює умови кваліфікації кінематографічного твору спільного виробництва, вносячи зміни до спеціальної системи оцінювання для таких категорій як художні, анімаційні та документальні кінематографічні твори. Ратифікація Україною Конвенції, як вказано у пояснювальній записці до законопроєкту №0236, дасть змогу забезпечити сприятливі умови участі українських продюсерів у міжнародних проєктах спільного кіновиробництва. Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України ухвалити зазначений проєкт закону за основу та в цілому.

Проект Постанови №10315 про Звернення Верховної Ради України до держав – членів Європейського Союзу та інституцій Європейського Союзу щодо підтримки відкриття переговорів про вступ України до Європейського Союзу.
Проект Постанови №10316 про Звернення Верховної Ради України до Європейської Ради та держав - членів Європейського Союзу щодо підтримки Рекомендації Європейської Комісії про початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу.