Головна > Текстові публікації

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Засідання Комітету щодо питання стану підготовки, затвердження та представлення на Першій...

31 Фото

Спеціальне засідання Комітету, присвячене розгляду Проекту Закону «Про ратифікацію Рамкової...

18 Фото

Виїзне засідання Комітету 16 квітня 2024 року у місті Чернівці

38 Фото

16 червня 2023, 10:40

Іванна Климпуш-Цинцадзе привітала резолюцію Європарламенту щодо прийняття України до НАТО

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе привітала ухвалену Європарламентом сьогодні резолюцію із закликом прийняти Україну до Північноатлантичного Альянсу після завершення війни.

«Дякую Європарламенту за вчасну і потужну резолюцію на підтримку вступу України до НАТО. Ця європейська інституція вкотре продемонструвала лідерство та компетентність, продемонструвавши рішучу підтримку вступу України до ЄС і НАТО. Ми дуже тісно працюємо з європарламентарями з різних країн, і я рада, що наші аргументи працюють, що партнери нас чують і розуміють. Вірю, що разом ми здатні повернути Європу до стратегічного бачення майбутнього, а отже, і до стратегічного планування, заснованого на реальності та спільних цінностях», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

В ухваленій резолюції депутати Європарламенту сподіваються, що процес приєднання України до Альянсу «розпочнеться після закінчення війни та буде завершено якомога швидше». Поки не буде досягнуто повного членства, вважають європарламентарі, ЄС та його країни-члени разом із союзниками по НАТО та партнерами-однодумцями повинні тісно співпрацювати з Україною, щоб розробити тимчасові рамки для гарантій безпеки, які мають бути запроваджені одразу після війни.

Також у Європарламенті наголосили, що перемовин про членство України в ЄС мають відкритися вже цього року, а інтеграція України до НАТО та до ЄС посилить регіональну і глобальну безпеку.

«425 голосів «за» і лише 38 «проти» – це голосування дає надію, що вільний світ помалу одужує від російської пропаганди і позбувається ілюзій, що з Росією можна домовитися, і що без України в НАТО і ЄС можлива якась стабільність у регіоні», — сказала  Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе.