Головна > Текстові публікації > Новини

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Члени Комітету з питань інтеграції України до ЄС зустрілися з делегацією МЗС Швеції

21 Фото

Зустріч членів Комітету та представники інших комітетів Верховної Ради з пані Послом ЄС в...

6 Фото

Комітет з питань інтеграції України до ЄС провів дискусію «Гендерна рівність в інтеграції до ЄС»

18 Фото

21 квітня 2022, 09:02

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС взяла участь у зустрічі з Шарлем Мішелем

Українські народні депутати на чолі зі спікером Парламенту Русланом Стефанчуком зустрілися з Головою Європейської Ради Шарлем Мішелем, який зараз перебуває з візитом  у Києві.

Шарль Мішель відвідав зруйновану російськими окупантами Бородянку на Київщині. Він сказав, що мріє за рік побачити Бородянку відбудованим і процвітаючим європейським містом. Голова Євроради поінформував, що Євросоюз планує покрити велику частку коштів на повоєнну відбудову України. З цією метою вже на початку травня буде проведено міжнародну донорську конференцію. Її учасники мають остаточно формалізувати рішення про створення Трастового фонду солідарності з Україною, фінансування з якого, власне, буде спрямоване на відбудову України.

Голова Комітету переконана, що після перемоги Україна стане взірцем європейськості не лише за зовнішнім виглядом, а й за своєю суттю — із дотриманням прав та свобод людини, з працюючим верховенством права, із можливістю будувати країну за своїм демократичним баченням. Бо саме за цю можливість — мати свободу вибору — Україна зараз і бореться.

Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана, що для перемоги України Євросоюз може зробити багато, зокрема, відмовившись від російського палива. Голова Комітету вітає анонсовані наміри Євроради припинити залежність ЄС від викопних російських енергоносіїв. Але, на її думку, було б добре побачити рішення щодо ембарго на російську нафту вже в 6-му пакеті санкцій, який зараз обговорюється в ЄС, а далі також і чіткі заходи відмови від російського газу.

Шарль Мішель нагадав, що Євросоюз виділив на військову підтримку України безпрецедентну суму — 1,5 млрд євро через Європейський фонд миру. Голова Комітету зазначила, що це рішення могло б стати першим із серії такого масштабу рішень. Вони вкрай потрібні, бо ресурси росії на війну в Україні також є масштабними.

Шарль Мішель під час свого візиту повідомив, що до кінця червня Єврокомісія надасть свій висновок щодо можливості України набути статусу кандидата в члени ЄС. Після цього Європейська рада зможе розпочати дискусію з цього питання.

Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана, що зараз Україна має зосередитися і на активній роботі з Європейською Комісією, і на роботі з країнами-членами ЄС задля того, щоби  отримати позитивні рішення на шляху до членства України в Європейському Союзі.