Головна > Текстові публікації > Новини

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Члени Комітету з питань інтеграції України до ЄС зустрілися з делегацією МЗС Швеції

21 Фото

Зустріч членів Комітету та представники інших комітетів Верховної Ради з пані Послом ЄС в...

6 Фото

Комітет з питань інтеграції України до ЄС провів дискусію «Гендерна рівність в інтеграції до ЄС»

18 Фото

11 квітня 2022, 18:49

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Росія — екзистенційна загроза усьому вільному світу»

Про це голова Комітету заявила під час дискусії Центру європейських досліджень імені Вілфріда Мартенса щодо ситуації в Україні.

Іванна Климпуш-Цинцадзе впевнена, що Європа та весь світ можуть і мають зробити більше, щоб зупинити геноцид, який рф здійснює проти українського народу. Україна потребує допомоги за трьома напрямами: це надання потужної зброї, запровадження нищівних санкцій проти росії та фінансова і гуманітарна допомога Україні.

«Ми радіємо, що в останньому пакеті санкцій ЄС було включене, нарешті, питання про заборону імпорту вугілля з Росії, але європейські політики все ще рухаються повільно у питанні санкцій. 800 мільйонів євро щодня. Саме стільки Європа платить росії за енергоносії з початку війни з Україною. Вугілля складає лише 4% у цьому пакеті. Це означає, що трохи менше, ніж 800 мільйонів, щодня Росія продовжує отримувати від Європи. Без цих коштів російська економіка була б значно слабшою, і вести війну росії було б значно складніше», — сказала голова Комітету. Вона додала, що за 47 днів війни в Україні в політиці європейських держав відбулися тектонічні зміни, але темпи допомоги, попри це, є надто повільними: «Для нас важливий кожен день, кожна година і хвилина. Мені дивно чути, що лідери держав обговорюють, чи надавати, чи не надавати Україні зброю, наступальну чи для оборони. Нам, українцям, боляче спостерігати за такими дискусіями. Бо усіляка зброя для нас захисна. Щоб ми могли захистити себе і свою державність».

У Європі, на думку голови Комітету, все ще немає розуміння, що війна в Україні — це напад на європейські цінності і спосіб життя, на права людини, якими насолоджується кожен громадянин ЄС: «Дуже багато людей у Європі, на жаль, сприймають ці речі, як належне. Ми, українці, з 2014 року знаємо, що за свої права потрібно боротися».  

Іванна Климпуш-Цинцадзе застерегла, що кінцевою метою Путіна є не Україна, а зміна усього світового порядку, і попередила — якщо Україна впаде — апетити диктатора лише зростуть після цього: «Путін хоче відродити радянську імперію, яка все ще існує в його хворій уяві, однак це не кінцева його мета. Він прагне відновити кордони НАТО та ЄС, які були до 1997 року. Він чітко про це сказав. Тому або ми зупинимо його разом тут, в Україні, або він виплесне цю війну на інші території».

Голова Комітету також закликала європейські країни вимкнути російську пропаганду, яка продовжує бути рупором держави-терориста у Європі. У Франції, приміром, і досі працює 11 різних російських медіа. Вони мають припинити роботу. Так само фашистську російську пропаганду мають вичистити й інші країни, впевнена Іванна Климпуш-Цинцадзе.