Головна > Текстові публікації > Міжнародна діяльність > Парламентський комітет асоціації > Діяльність

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Члени Комітету з питань інтеграції України до ЄС зустрілися з делегацією МЗС Швеції

21 Фото

Зустріч членів Комітету та представники інших комітетів Верховної Ради з пані Послом ЄС в...

6 Фото

Комітет з питань інтеграції України до ЄС провів дискусію «Гендерна рівність в інтеграції до ЄС»

18 Фото

07 липня 2023, 11:51

Українська парламентська делегація зустрілася з єврокомісаром з питань сусідства та розширення

Депутати Верховної Ради України, члени Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС, зустрілися з комісаром Європейського Союзу з питань сусідства та розширення Олівером Варгеї. Він, нагадаємо, минулого місяця представив попередню — усну оцінку Європейської Комісії щодо виконання Україною семи вимог, якими супроводжувалося надання їй статусу кандидатки на вступ до ЄС.

Перша заступниця Голови Української частини ПКА Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що нинішня зустріч із Олівером Варгеї була важливою, відвертою розмовою після оприлюднення ним вербальної оцінки зусиль Молдови, України і Грузії. «Дуже важливо, що велика українська делегація Парламентського Комітету асоціації, яка працювала у Брюсселі, почула реальні очікування з боку Європейської Комісії стосовно подальшого виконання нами тих п’яти умов, які ще не виконані. Процес ухвалення рішення про відкриття перемовин про членство вирішується і в політичній площині, на основі політичної волі країн-членів, але також базується на засадах виконання тих завдань, які країни на себе добровільно беруть, щоби стати членами Європейського Союзу, європейської спільноти. І ось ця оцінка вона дуже прискіпливо проводиться. І ми не можемо весь час розраховувати на те, що матимемо якийсь особливий, короткий шлях», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що важливо розуміти, що оцінка Європейської Комісії, яка буде оприлюднена восени в рамках загального пакету розширення, не буде обмежуватися виключно виконанням чи невиконанням семи умов, які супроводжували рішення про кандидатство України. «Вона також буде включати значно ширшу оцінку того, як ми рухаємося з точки зору виконання наших євроінтеграційних зобов'язань і в рамках Угоди про асоціацію, і загалом як країни, яка прагне стати членом європейської спільноти — який прогрес вона демонструє з точки зору запровадження правил і процедур Європейського Союзу у себе вдома. І ми маємо це розуміти. Тому маємо пам’ятати, що не лише на цих семи вимогах має бути зосереджена наша увага. Хоча, безумовно, принципово важливо їх реалізувати повністю», — заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе.