Головна > Текстові публікації

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Члени Комітету з питань інтеграції України до ЄС зустрілися з делегацією МЗС Швеції

21 Фото

Зустріч членів Комітету та представники інших комітетів Верховної Ради з пані Послом ЄС в...

6 Фото

Комітет з питань інтеграції України до ЄС провів дискусію «Гендерна рівність в інтеграції до ЄС»

18 Фото

09 червня 2021, 11:18

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Північний потік-2» — це екзистенційна загроза безпеці України»

Про це Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС заявила під час зустрічі з Міхаелем Зібертом, керуючим директором з питань Росії, Східного партнерства, Центральної Азії, регіонального співробітництва та ОБСЄ Європейської служби зовнішніх справ. Зустріч українських депутатів із паном Зібертом та представниками Європейської Комісії організував Комітет з питань інтеграції України до ЄС.

Сторони обговорили питання двосторонньої співпраці України з Європейським Союзом, співпрацю у форматі Східного партнерства, зовнішньополітичні виклики та загрози, зокрема, будівництво газогону «Північний потік-2», а також стан реформ в Україні.
Голова Комітету закликала Європейський Союз активізуватися у протистоянні добудові газогону «Північний потік-2». Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана, що введення його в експлуатацію є екзистенційною загрозою безпеці України: «Ми сподіваємося більшого від ЄС, що наші партнери не дозволять ескалації цієї ситуації до такого рівня, що вирішити її буде неможливо».

Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана, що зволікати у цьому питанні вкрай небезпечно: «Російські війська стоять під нашим кордоном, за кілька кілометрів від України. Якщо ми втратимо транзит газу — ми всі розуміємо, що Росія може зробити Україні.  Ми будемо оголені перед військовою загрозою з боку Російської Федерації і ми прагнемо зробити все, щоб це відвернути».

Голова Комітету також зауважила, що у Східному партнерстві обов’язково має з’явитися безпековий компонент співпраці, зважаючи на агресію та вплив Росії на учасників цього формату. Іванна Климпуш-Цинцадзе привітала рішення Міністрів закордонних справ України, Грузії та Молдови започаткувати Асоційоване тріо, тристоронній формат посиленої співпраці з європейської інтеграції. Сторони підписали відповідний меморандум, який підкреслює європейські прагнення трьох асоційованих партнерів ЄС та їхні амбіції стати членами Євросоюзу. «Ми звучатимемо спільним голосом перед нашим візаві — Європейським Союзом, але ЄС має бути готовим почути цей голос», — заявила Голова Комітету.

Також ішлося про стан реформ в Україні, зокрема, ті законопроєкти, які мають бути ухвалені, щоб реформувати судову систему. Міхаель Зіберт та заступниця Генерального директора Директорату Єврокомісії з питань сусідства та переговорів щодо розширення Катаріна Матернова зазначили, що Київ уже робить важливі кроки у напрямку реформ.

У зустрічі також взяли участь: Вадим Галайчук, Перший заступник голови Комітету ВР з питань інтеграції України до ЄС, Марія Іонова, Голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення реалізації закріпленого в Конституції України стратегічного курсу на набуття повноправного членства в ЄС та НАТО Комітету ВР України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, Олександра Устінова, членкиня Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності, Іван Крулько, голова Постійної делегації ВР України у Парламентській асамблеї ЄС — Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ) та Микита Потураєв, Голова Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики.