Іванна Климпуш-Цинцадзе державам Південно-Східної Європи: «Маємо зробити все, щоб досягти наших цілей на шляху до ЄС, але також спільно протистояти злу»

13 травня 2024, 16:20

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе та перший заступник голови Комітету Вадим Галайчук беруть участь у роботі Конференції парламентських комітетів з питань євроінтеграції/у справах держав-учасниць процесу стабілізації та асоціації в Південно-Східній Європі (COSAP).

Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що для української делегації це важлива нагода поспілкуватися з політиками Чорногорії, де відбувається конференція, а також донести свої меседжі до інших держав регіону, які тут представлені парламентськими делегаціями. Останнім часом, за словами голови Комітету, у ЄС відбувся серйозний геополітичний зсув в усвідомленні власне самої мети, з якою був створений Євросоюз — для миру, процвітання, добробуту і безпеки його учасників. Тому, усім країнам, які нині прагнуть до ЄС — Україні, Молдові, Грузії, а також країнам Західних Балкан важливо використати те вікно можливостей, які зараз відкрилося для інтеграції в ЄС. «Але для всіх нас це також можливість сформулювати своє бачення того, що ми очікуємо від реформ в ЄС. І важливо, щоби всі держави, які прагнуть приєднання, не стали заручниками того, що внутрішні процеси у Євросоюзі можуть стати на заваді розширенню», — сказала голова Комітету.

Вона також зазначила, що у Європі наразі постає запитання, як протистояти євроскептицизму. За її словами, усім євроскептикам варто подивитися на той спосіб життя, який дає своїм членам Євросоюз — це мир, добробут, повага до прав людини. На противагу цьому — диктатури, такі як Росія, несуть лише насильницьку зміну кордонів і руйнування. «Росія несе смерть і руйнування, відсутність вибору, знищення людської гідності і громадянських прав і свобод. Тому маємо зробити все, щоб досягти наших цілей на шляху до ЄС, але також спільно протистояти злу», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Голова Комітету зауважила, що держави Балкан добре пам’ятають біль війни і розуміють, наскільки важливий мир і безпека. «Тому ми розраховуємо на вас. Безпека, добробут і мир для наших народів має бути нашим головним рушієм. Європейський проєкт для цього створений. І ми разом маємо цього прагнути», — сказала голова Комітету.