Головна > Текстові публікації > Діяльність Комітету > Події в Комітеті > Зустрічі
12 липня 2023, 09:58

«Мобілізувавшись, ми зможемо отримати ту оцінку, яка дозволить відкрити перемовини про членство в ЄС вже наприкінці цього року», — Іванна Климпуш-Цинцадзе

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС взяла участь у зустрічі керівництва Верховної Ради, керівників фракцій та груп із Гендиректором Директорату Європейської Комісії з питань сусідства та переговорів про розширення Ґертом-Яном Купманом.

Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що на зустрічі були озвучені деталі очікувань від виконання Україною кожного з п’яти пунктів, які ще не виконані із семи умов, що супроводжували надання Україні кандидатського статусу. «Це передбачає величезну, серйозну роботу з боку Верховної Ради. І дуже добре, що за наполяганням європейської сторони на зустріч із паном Купманом були запрошені керівники фракцій і груп. Важливо, щоби весь Парламент мав розуміння того порядку денного, який нам треба реалізувати для того, щоби отримати позитивну оцінку від Європейської Комісії», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Голова Комітету також повідомила, що на зустрічі йшлося про роботу з українського боку над виконанням решти вимог, а також про очікування, що до кінця року ця робота успішно буде завершена. «Мобілізувавшись, ми зможемо отримати ту оцінку, яка дозволить відкрити перемовини про членство в ЄС вже наприкінці цього року. Це забезпечить ще більш активне залучення до моніторингу, аналізу й допомоги в реалізації процесів наших європейських партнерів. Сподіваємось, що ситуація буде дозволяти повернутися до ширшого представництва представників Єврокомісії тут, на місці. Це дозволить оперативно отримувати зворотній зв’язок для того, щоби ми могли швидко рухатися за порядком денним», — сказала голова Комітету.