«Треба не лише швидко, а й якісно імплементувати норми права ЄС в українське законодавство» — Іванна Климпуш-Цинцадзе

14 листопада 2022, 09:36

Члени Комітету з питань інтеграції України до ЄС зустрілися з віцепрезиденткою Європейської Комісії з питань цінностей та прозорості Вєрою Юровою. В ході зустрічі обговорили найнагальніші потреби України для протистояння ворогу та ті завдання, які мають бути реалізовані і Києвом, і європейськими партнерами на шляху європейської інтеграції України.

Сторони погодилися з тим, що потрібна більш ефективна, скоординована залученість Європейської Комісії до оцінки законопроєктів, які сьогодні розробляються у Верховній Раді України для виконання семи умов, якими супроводжувалося надання Україні кандидатського статусу. Вони зазначили, що потрібна також координація та взаємодія з Венеційською Комісією з боку Європейської Комісії. «Щоби ми могли ці амбітні задачі, які ми перед собою ставимо, в якомога коротший термін не тільки швидко, а і якісно виконати», — сказала голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона наголосила, що важливо особливу увагу приділити, зокрема, законопроєкту про медіа, довкола якого багато дискусій, законопроєкту про вдосконалення процедури відбору кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах, а також законопроєкту про національні меншини.

Члени Комітету наполягли, що у санкційні списки ЄС мають були внесені ті особи, список яких Україна передала Європейському Союзу у серпні цього року. Це перелік резонансних справ із даними осіб, причетних до серйозних систематичних порушень прав людини на території України і ці особи мають бути притягнуті до відповідальності. Вони також привернути увагу віцепрезидентки Єврокомісії до депортації українських громадян на територію росії, насильницьке вивезення в росію українських дітей, яких потім віддають на примусове всиновлення до російських сімей. Потрібно шукати шляхи, щоб повернути громадян України додому, зазначили українські депутати.

Перший заступник голови Комітету Вадим Галайчук зазначив, що в рамках Кримської платформи, зокрема, її парламентського виміру, йдеться про розробку політик, які стосуються деокупації, перехідного правосуддя та реінтеграції окупованих рф територій України. І тут Київ також розраховує на взаємодію і участь Європейської Комісії.

Заступниця голови Комітету Марія Мезенцева наголосила на тому, що потрібно вже зараз працювати над створенням Спеціального трибуналу, який притягне до відповідальності російське керівництво за найбільший злочин — злочин агресії проти України