Іванна Климпуш-Цинцадзе: Українці довели світу, що рф – колос на глиняних ногах, що має бути знищений

20 жовтня 2022, 14:47

Європа переосмислює свою геополітичну роль та військову потужність, мігруючи як інституція, а не просто арифметична сума країн, від статусу «економічного велетня, політичного карлика та військового черв’яка» до великого геополітичного гравця, що має потужну безпекову складову та є однією з найбільших економік світу. Про це голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС сказала в новому відео на каналі «Євросапієнс».

Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що трансформацію Євросоюзу нещодавно у своїй промові підтвердив і головний дипломат ЄС Жозеп Боррель на загальній зустрічі послів ЄС: «Старого світу більше не існує, — сказав він, – ми повинні прийняти нову реальність і адаптуватися до неї, надаючи пріоритет гнучкості та стійкості».

Жозеп Боррель зауважив, що досі процвітання ЄС базувалося на Китаї та Росії. Євросоюз делегував свою безпеку Сполученим Штатам, але зараз більше не існує світу, в якому США дбають про безпеку ЄС, а Китай і Росія забезпечують основу його процвітання. Він наголосив, що Євросоюз має шукати нові шляхи для енергії всередині самого союзу.

«Газовий шантаж, ядерні погрози, геноцид, звірства. Росія вже давно перейшла червону лінію, що відділяє цивілізований світ від людожерів, світ від антисвіту. Саме тому Західний світ сьогодні змінюється. Він у пошуку нового себе і переосмислює нову реальність. Реальність, де не можна стояти осторонь, де треба займати бік добра, інакше зло прийде і до Берліна, і до Парижа», — сказала голова Комітету.

У зміні наративів вона вважає важливим усвідомлення на найвищому рівні в ЄС того, що народи Західних Балкан, України, Молдови та Грузії є частиною європейської родини та майбутнім Євросоюзу, і без них Союз не є завершеним. Про це нещодавно заявила Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у своїй промові у Європарламенті.

Водночас Іванна Климпуш-Цинцадзе впевнена, що для пришвидшення процесу розширення ЄС необхідна зміна його базових «статутних» документів, передусім, Лісабонського договору. Зокрема, реформи потребує система голосувань, у якій одна країна може зірвати голосування з ключових питань. Проте, на жаль, замкнене коло полягає в тому, що і ці зміни мають ухвалюватися консенсусом.

Але чи є процес перевинайдення Заходу незворотнім і остаточним? Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважує, що, на жаль, ні: «І вже зараз угорський єврокомісар з питань розширення та сусідства Олівер Варгеї фактично оголосив про гальмування нашого руху до членства. Він переніс оцінювання семи рекомендацій, які Україна має виконати з отриманням кандидатського статусу, з очікуваного нами грудня 2022 року на жовтень 2023. Таким чином перемовини про наше членство не зможуть розпочатися раніше 2024 року».

А Путін, за словами голови Комітету, і надалі буде продовжувати газовий шантаж Європи та продовольчий шантаж світу і розмахувати ядерним кийком, бо він прагне моральної перемоги над заходом та його елітами.

Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що для ЄС та Західного світу загалом сьогодні є великим викликом не проміняти демократичні цінності на сите та спокійне життя: «Зараз ми бачимо нову тактику москви. На тлі втоми від війни та зростаючих платіжок домогосподарств, путін намагається довести світу, що саме Україна не хоче миру. Звісно, ні путін, ні шойгу з російськими пропагандистами не кажуть, що мир в їхньому розумінні може бути тільки на їхніх умовах – визнання анексії українських територій, нейтрального статусу і демілітаризації України та інших забаганок імперського кремля. І, тим більше, вони не говорять, що їм цей мир потрібен виключно для підготовки до нової війни».

Західний же виборець, за словами голови Комітету, чує наразі лише один наратив – рф готова до миру, Україна ні. «Тому і в мене, і в моїх колег на дипломатичному фронті ще багато роботи – донести світу ту частину російського миру, про яку вони голосно не говорять… Наша місія не змінилася – знищення російської імперії. Карфаген має бути зруйнований. Продовжуємо воювати кожен на своєму фронті», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.