Головна > Текстові публікації
05 травня 2022, 16:42

Міжнародна донорська конференція у Варшаві зібрала $6,5 млрд для допомоги Україні

Учасникам Міжнародної донорської конференції, яка сьогодні відбулася у Варшаві, вдалося зібрати $6,5 млрд на допомогу Україні. Захід ініціювали Польща та Швеція. Ця конференція має стати відправною точкою для європейського плану Маршалла для України, сказав в інтерв’ю Інтерфаксу-Україна президент Європейської ради Шарль Мішель.

Під час конференції Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що Євросоюз надасть 200 млн євро на допомогу внутрішньо переміщеним особам в Україні.

Урсула фон дер Ляєн сказала: «Сьогодні ми зібралися з чіткою метою: підтримати хоробрий народ України, який бореться з агресором і відстоює свою свободу. Зараз ми перебуваємо на 10-му тижні жорстокого вторгнення Росії. 10 тижнів, протягом яких Європейський Союз твердо стояв на боці України. Сьогодні Європейський Союз знову відповів на заклик підтримати Україну. Від імені Європейської комісії я пообіцяла 200 мільйонів євро для України. А минулого місяця під час (благодійного) заходу зібрали 9,1 мільярда євро для українців всередині та за межами України. Ми знаємо, що буде потрібно більше. І ми продовжимо стояти за Україну».

Близько 8 мільйонів людей, дві третини з яких — діти, стали внутрішньо переміщеними особами з початку війни путіна в Україні. Понад 5,3 мільйона людей виїхали з України, щоб шукати прихисток в ЄС та інших країнах.

Минулого місяця Європейська комісія спільно з Канадою провели глобальний благодійний захід, на якому було зібрано 9,1 мільярда євро на підтримку українців, які потребують допомоги через війну.