Іванна Климпуш-Цинцадзе: як далеко Путін має зайти в атаці на Україну, щоб Захід почав діяти проти РФ?

27 січня 2022, 11:33

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС взяла участь у засіданні Міжпарламентської Ради Україна-НАТО.

Учасники засідання обговорили безпрецедентні загрози з боку Російської Федерації, з якими зіткнулися Україна та Європа, спільну протидію гібридним атакам, а також Стратегічну концепцію НАТО до 2030 року. До формування цієї концепції Україна залучена, як партнер Альянсу.

Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що дуже важливо, аби сприйняття України у новій Стратегічній концепції НАТО базувалася не лише на політиці відчинених дверей і повторенні того, що вже було сказано у 2008-му році: «Ми розуміємо, що у цій концепції ви вважатимете нас партнером, а ми б хотіли побачити світло в кінці тунелю. Настав час, щоб ще протягом цього десятиліття Україна могла отримати хоча б дорожню карту свого руху до НАТО. Сподіваюся, ті два додаткових крісла, які передбачені в кімнаті для членів НАТО — це для України та Грузії», — заявила голова Комітету.

Вона переконана, що ті інструменти, які Україна та НАТО вже мають в партнерському арсеналі, мали б отримати розвиток і бути виведені на вищий рівень. Іванна Климпуш-Цинцадзе впевнена, що у Стратегічній концепції до 2030 року НАТО має бути чесним із собою і визначати Росію, як агресора: «Путін та його оточення дуже чітко показали світу, чого вони хочуть. Ми попереджали наших партнерів з 2014 року, що Україна — не єдина мета Російської Федерації. Сподіваюся, партнери чують, що Росія зараз вже прямо каже про свої геополітичні апетити, про які ми попереджали багато років».

Голова Комітету вважає, що ультиматум, який Росія висунула США, НАТО, ОБСЄ та всьому західному світу — вже сам по собі є інструментом гібридної війни. Для Альянсу велике завдання — побачити і визначити у Стратегічній концепції, що є інструментами війни і як на них реагувати. Після кількох годин обговорення російської загрози для України та всього вільного світу, через варіативність сценаріїв поки нема чіткої відповіді щодо точки неповернення, в якій Захід відреагує чіткими, жорсткими, болючими санкціями проти РФ.

Представники країн-членів Альянсу у своїх виступах підкреслювали необхідність і надзвичайну цінність єдності всередині НАТО. На думку голови Комітету, важливо, щоб Альянс перебрав на себе стратегічну ініціативу, а не відповідав на путінський сценарій.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також наголосила, що Україна потребує єдності і всередині країни. «Єдність стала запорукою нашого успіху у 2014-му, коли ми були не готові до нападу з боку Росії. На жаль, наша делегація представлена тут у неповному складі. Тому, що влада почала політично мотивоване переслідування 5-го Президента України. Йому заборонено виїжджати за кордон і пересуватися в межах країни. Це послаблює голос України як всередині, так і зовні. Я закликаю владу України дотримуватися розумного, відповідального підходу в цю небезпечну мить великої загрози», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.