Голова Комітету зустрілася з депутатами Парламенту Великої Британії

17 січня 2022, 08:12

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС зустрілася з британськими парламентарями.

Джон Хілі, який представляє лейбористську партію, запевнив, що Україна може розраховувати на потужну двопартійну підтримку з боку Сполученого Королівства.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Великій Британії за послідовну і незмінну підтримку України, а також за практичну допомогу, яку Королівство надає для зміцнення оборонної здатності України.

Сторони обговорили кроки, які Україна та її союзники мають зробити разом, щоб протистояти шантажу і атакам Росії.

Голова Комітету переконана, що варто зосередитися на трьох напрямах. По-перше, на чітких санкціях проти Російської Федерації: «Нажаль, Росія розуміє лише мову об'єднаної сили. За минулий тиждень, коли відбувалися діалоги з РФ на різних платформах, ми побачили, що вона, насправді, не має наміру зупинятися. А зараз — після подій у Казахстані і після так званих «досягень» у Білорусі, її апетит ще більше зріс. І лише сильна, єдина відсіч її може зупинити. Щоразу, коли ми були об’єднані із нашими західними партнерами, коли чітко координували свої дії, Росії доводилося слухати».

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що очільник РФ має амбіцію увійти в історію, як той, хто відродив СРСР, який був заснований рівно сто років тому. Тож, він, очевидно, бачить якийсь символізм у тому, щоб відродити радянську імперію саме зараз. Тому Росія так активно тисне, залякує і шантажує демократичний світ. Путін робитиме все, щоб посіяти розбрат між країнами, щоб не було єдності у підтримці європейських та євроатлантичних прагнень України.

Друга важлива річ — посилити здатність України захищатися. На всіх фронтах, в тому числі енергетичному. Захід нарешті об'єднано повинен діяти на зупинку Північного потоку-2. Що ще маємо побачити, щоб і в США, і в Євросоюзі зрозуміли, що Росія вже використовує газ, як зброю?

Третім і вкрай важливим чинником сильної позиції проти Росії, за словами голови Комітету, має стати внутрішня єдність: «Перед загрозою зовнішньою, перед кібератаками, які вразили урядові установи — мусимо бути об’єднані та мобілізовані», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона також закликала Захід не баритися із запровадженням санкцій. Союзники весь час повторюють, що жорсткі і безпрецедентні санкції запровадять, якщо Росія піде на нову агресію щодо України. Нажаль, Росія це робить щодня: «Ми звідусіль чуємо — якщо Путін зробить це, якщо він нападе, — буде відповідь. Але Путін робить певні кроки щодня на нашій території. Він роздає сотні тисяч російських паспортів на наших окупованих землях українцям, які не мають вибору. Він уже частково досяг своїх цілей», — наголосила голова Комітету.

Вона також закликала британських колег допомогти Україні посилити внутрішню стійкість. «Ми просили в НАТО допомоги у зміцненні нашої внутрішньої стійкості і деякі програми вже навіть були розпочаті. І це потрібно продовжувати і розвивати. Усе, що може бути зроблено для підтримки цих програм з боку Великої Британії, і у двосторонньому форматі, і як члена НАТО — для України важливо», — підсумувала голова Комітету.