«Якби світ знав, що коїлося в Україні у 1932 – 1933 рр., нам би не довелося так важко пояснювати причини нинішньої російської агресії», – Іванна Климпуш-Цинцадзе

01 грудня 2021, 11:20

На цьому фото – «страва», якою українці рятувалися під час Голодомору. Газети із такою «їжею» та іншою інформацією про геноцид нашого народу презентували в Комітеті з питань інтеграції України до ЄС студенти Української академії лідерства. У попередні роки вони пригощали такими «стравами» перехожих у містах України, Тель-Авіві та Брюсселі, аби донести до людей правду про жах, який пережив український народ. У Тель-Авіві та Брюсселі студенти відкрили ресторан вуличної їжі Uncounted since 1932 зі стравами часів Голодомору. Через їжу та історії вони розповіли політикам, журналістам і громадянам 20 країн світу про страшну трагедію українців і закликали їх засудити злочини минулого. Про ресторан вийшло понад 200 публікацій в українських та міжнародних ЗМІ, а загальне охоплення акції сягнуло 100 мільйонів.

 

«Якби світ знав, що коїлося в Україні у 1932 – 1933 рр., нам би не довелося так важко пояснювати причини нинішньої російської агресії», – сказала голова Комітету Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

Члени Комітету висловилися за взаємодію з УАЛ для поширення інформації про Голодомор за кордоном. Нині актом геноциду Голодомор визнали лише 16 держав, невдовзі до них може приєднатися 17-та – Бельгія, де це питання саме розглядає Парламент.