23 нові проєкти, спрямовані на боротьбу з коронавірусом, отримають 128 млн. євро фінансування від ЄС
26 серпня 2020, 15:24
У 23 проєктах, що отримають фінансування, беруть участь 347 дослідницьких груп з 40 країн, у тому числі 34 учасники з 16 країн за межами ЄС. Фінансування дасть змогу дослідникам створити проєкти, які допоможуть подолати вплив та наслідки пандемії через посилення виробничого потенціалу. Це передбачає розробку та створення доступних рішень, медичних технологій та цифрових інструментів подолання соціально-економічних наслідків пандемії.
«Фінансування в рамках програми «Горизонт 2020» дасть змогу дослідникам швидко розробити рішення для пацієнтів, медичних працівників, лікарень, місцевих громад та компаній. Результати допоможуть краще впоратися та подолати коронавірусні інфекції», — заявила єврокомісарка з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Марія Габріель.
Нові проєкти будуть охоплювати:
- переобладнання виробництва для швидкого виготовлення життєво важливих медичних матеріалів та обладнання, необхідного для тестування, лікування та профілактики. Адаптацію виробництва до ланцюгового постачання, а також зміни призначення виробництва на сервісну мережу для швидкого реагування.
- Створення медичних технологій та цифрових інструментів для кращого виявлення захворювань, спостереження та догляду за пацієнтами. Виготовлення нового обладнання для швидкої, дешевої та простішої діагностики (включаючи віддалену діагностику) та застосування нових технологій захисту медичних працівників.
- Аналіз поведінкових та соціально-економічних способів реагування урядів та громадських систем охорони здоров’я на пандемію. Розробка інклюзивних настанов для системи охорони здоров'я та підвищення готовності до протидії у схожих ситуаціях в майбутньому.
- Вивчення досвіду великих груп пацієнтів шляхом об'єднання таких груп в ЄС та за його межами, щоб з'ясувати які фактори становлять найбільший ризик. Створення методик ефективної протидії вірусу та майбутнім загрозам здоров'ю населення.
- Посилення співпраці країн ЄС та міжнародних організацій за допомогою мережевих науково-дослідних установ, які збирають дані про догляд за пацієнтами, щоб забезпечити дослідження даних пацієнта, факторів ризику, безпеки та ефективності лікування та потенційних стратегій протидії коронавірусу.
Це вже другий конкурс в рамках програми «Горизонт 2020» цього року. Раніше Єврокомісія підтримала 18 проєктів, виділивши на їхню реалізацію 48,2 млн. євро. Фінансування пішло на розробку діагностики, лікування, вакцини та готовності до епідемій.
Що таке програма «Горизонт2020»?
Це наймасштабніша програма ЄС, спрямована на підтримку наукових досліджень та інноваційних технологій. За сім років — із 2014 по 2020 її бюджет склав 80 млрд. євро. В рамках програми є три основні напрямки: «Передова наука», «Лідерство у промисловості» та «Соціальні виклики».
Цілі програми — підтримка європейської науки на найвищому рівні, усунення перешкод на шляху до створення інновацій і сприяння співпраці державного і приватного секторів задля створення інноваційних продуктів.
Чи можуть українці брати участь у програмі «Горизонт2020»?
Так. Програма «Горизонт 2020» відкрита для кожного. Україна ратифікувала Угоду про асоційовану участь у програмі «Горизонт 2020» ще у 2015 році. До того ж, більшість проєктів у програмі «Горизонт 2020» є проєктами співпраці між партнерами з різних країн, в тому числі з асоційованих держав-членів ЄС. Асоційований статус дає змогу Україні повною мірою використовувати можливості, які надає ЄС для підтримки і розвитку науки. Оголошення про відкриті конкурси, в яких українські дослідники та науковці можуть взяти участь доступні на сайті програми «Горизонт 2020». В Україні також працює Національний портал програми. Тут доступна інформація українською про всі можливості та відкриті конкурси.