Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася із делегацією Норвезько-української асоціації дружби. «Norsk-ukrainsk venneforening» — це некомерційна, позапартійна неурядова організація, яка працює над збільшенням військової та економічної підтримки України з боку Норвегії із березня 2022 року. До її складу входять фахівці із різних сфер та галузей. Вона працюють безоплатно, на добровільній основі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала норвезьким активістам за тривалу і віддану підтримку України: «Дякую зате, що ви робите для України і сподіваюся — ви не втомитесь, бо ми в критичному моменті зараз. Багато вже зроблено для України, але все ще далеко від того результату, на який ми всі сподіваємось». За її словами, наразі звучить багато політичних заяв та обіцянок, відбуваються каравани самітів, але, водночас, у Європі немає відчуття нагальності допомоги Україні. Також нема і єдиного усвідомлення справжньої загрози з боку Росії. «Ми бачимо, що зараз, наприклад, відбувається довкола ухвалення нового, 18-го пакета санкцій проти Росії. Як та чи інша держава блокує або намагається виторгувати щось для себе. Це демотивує», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона впевнена, що усі розмови довкола можливого перемир’я з Росією є не лише безпідставними, бо РФ не прагне миру, але лише капітуляції України, а й небезпечними. Вони створюють оманливе уявлення, що перемир’я вже не за горами і, в такий спосіб, лише відвертають увагу від справжніх потреб України — ще більшої військової та політичної підтримки. Ці розмови, на думку голови Комітету, також демобілізують суспільство, бо створюють оманливі очікування тоді, як агресор не збирається рухатись до миру.  

Іванна Климпуш-Цинцадзе застерегла, що війна до європейських країн насправді дуже близько, і наразі Путін випробовує їхню єдність щодо України. Тож критично важливо в європейських суспільствах пробудити реалістичне ставлення до того, що відбувається в Україні, повернути відчуття нагальності. «Ми потребуємо більше зброї, засобів протиповітряної оборони, інвестицій в оборонну галузь України», — сказала голова Комітету. Вона зазначила, що допомога Україні — це, насправді, взаємовигідний процес. Бо західні партнери, у такий спосіб, інвестують у свою безпеку, розвиток свого оборонного потенціалу та обороноздатності. Норвегія, за словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, може допомогти Україні також взявши участь у фінансуванні тієї зброї, яку Україна хоче придбати у Сполучених Штатів.

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС закликала норвезьких активістів також працювати із політиками над тим, щоби російські арештовані активи були конфісковані на користь України. Правові механізми для цього, на її думку, можна знайти, якщо для цього буде політична воля європейських держав. «Росія має заплатити за війну в Україні. Але Європа також має усвідомити, що це і її війна. Росія вже воює з вами, вдаючи, що воює лише з Україною», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Також вона застерегла про небезпеку від нового наративу, який останнім часом шириться щодо України, що «будь-що» є кращим за війну. «Але чи розуміють ті, хто це поширює, що це «будь-що» означає для України. Це насправді знищення українців і всього, що зветься українським», — сказала голова Комітету. Вона закликала делегацію Норвезько-української асоціації дружби заохочувати особисті візити норвезьких політиків до України, бо лише особиста присутність дає чітке і неупереджене розуміння того, що відбувається насправді. «І ці візити також дають додаткові аргументи політикам, як їм говорити зі своїми суспільствами про підтримку України, як говорити зі своїми колегами. Тому особиста присутність тут є критично важливою для нас зараз», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

15 липня 2025 08:33
15 липня 2025 08:23
11 липня 2025 09:17
10 липня 2025 09:50
08 липня 2025 08:45
07 липня 2025 09:32
03 липня 2025 10:10
03 липня 2025 09:36
02 липня 2025 09:00
30 червня 2025 09:16