
«Це була можливість детально і глибоко ознайомитися з особливостями роботи двадцяти восьми націй — як країн-членів Альянсу, так і країн-партнерів, які беруть участь у цій місії задля максимальної допомоги Україні в трьох головних компонентах: в організації навчань для українських військових, зусиль для побудови спроможностей Українських Збройних Сил і для, власне, підтримки Збройних Сил України», — сказала голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС за результатами візиту до NSATU.
За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, допомога, яку координує NSATU, є додатковою до індивідуальних внесків і прямої допомоги окремих країн-членів Альянсу для того, щоби підвищити ефективність кожної бойової одиниці українських сил оборони. Але також і задля більш довгострокової мети — підвищити загальну оборонну спроможність та стійкість української армії. «Ми вдячні кожній країні, яка надає свої спроможності для цієї координації, інформаційного обміну й забезпечення якомога швидшого надання критичних можливостей українським силам оборони, але також і кожному військовослужбовцю країн-донорів за їхню державну і особисту відданість тій справі, в якій вони беруть участь», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Вона додала, що ознайомлення з роботою NSATU було важливим як для української делегації, так і для інших національних делегацій. «Кожен з нас виніс додаткові завдання для себе з точки зору і політичних, і практичних законодавчих завдань, необхідних для того, щоби цей механізм взаємодії давав найкращі результати для наших потреб», — зазначила голова Комітету.
Іванна Климпуш-Цинцадзе додала, що, не зважаючи на складне й напружене політичне тло перемовного процесу щодо припинення бойових дій в Україні, серед військовослужбовців механізму NSATU і серед колег парламентарів національних парламентів європейських країн-членів Альянсу панує переконання, що необхідно посилювати допомогу Україні. Бо від спільного результату залежить європейська безпека і світова безпека загалом. «Попри всі обмеженнями і виклики, це все-таки вселяє надію, що українці не самі в цій боротьбі, і що ми обов’язково зможемо досягти результату, який забезпечить і виживання, і успіх незалежної, європейської, демократичної України», — підсумувала голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.
Ще за розділом
“Новини”
26 червня 2025 09:00
25 червня 2025 09:16
24 червня 2025 16:20
23 червня 2025 09:42
20 червня 2025 14:30
19 червня 2025 15:16
19 червня 2025 12:12
17 червня 2025 12:30
12 червня 2025 16:10
11 червня 2025 09:56