Співголова Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС з українського боку Вадим Галайчук та перша заступниця Співголови Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе взяли участь у засіданні Європейської частини ПКА, що відбулося у Європарламенті.

Вадим Галайчук зазначив, що російські атаки тривають щодня і щоночі із рекордною кількістю ракет та дронів, якими обстрілюють Україну та знищують цивільну інфраструктуру. Як і передбачалося, вони мають на меті зруйнувати енергетичну інфраструктуру напередодні зими, щоби спричинити хаос та, ймовірно, нову хвилю імміграції з України. Більше того, вони намагаються зламати волю українського народу. «І я хочу скористатися цією нагодою, щоб закликати вас посилити повітряну оборону України, надати нам ті системи захисту, про які ми просили, які, зрештою, нам обіцяли, але досі так і не доставили. І зараз дуже важливо прийти до спільного рішення щодо захисту українського неба», — сказав Вадим Галайчук. «Я зараз закликаю Представництво в Парламентському комітеті асоціації Україна-ЄС дуже серйозно подумати над тими кроками, яких ми можемо вжити для захисту України. Очевидно, нам доведеться залучити представників НАТО до цього обговорення, щоби разом знайти рішення, як захистити повітряний простір України, принаймні, поблизу кордону. Бо ви знаєте — були випадки, коли запущені Росією дрони залітали на територію Польщі, Румунії. Це дуже серйозний привід для занепокоєння», — наголосив Вадим Галайчук.

Щодо фінансової допомоги він привітав напрацювання рішень щодо її збільшення, у разі, якщо допомогу буде скорочено з боку Сполучених Штатів. Уже йдеться про збільшення фінансування з боку Європейського Союзу, його окремих членів, також через спільні оборонні проєкти. «І ми маємо використати цей майданчик, щоби донести до наших американських колег — це не проблема російсько-українська. Росія атакує Європу, Європейський Союз. Це наша спільна позиція. І коли ми разом — Україна і ЄС висловлюємо цю спільну позицію — її голос звучить значно сильніше», — сказав Вадим Галайчук. Він також зазначив, що Україні імпонує позиція новообраної адміністрації США, що тривалого миру має бути досягнуто із позиції сили.

Щодо європейської інтеграції співголова Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС з українського боку зазначив, що Верховна Ради залучена у переговорний процес через участь депутатів у роботі переговорних груп. Переговорні групи залучені до скринінгу українського законодавства. Він зазначив, що Україна очікує вже на початку наступного року відкрити перемовини за кластером «Основи». Щодо євроатлантичної інтеграції Вадим Галайчук наголосив, що членство в НАТО залишається стратегічною ціллю України і є частиною мирного плану України. Україна, за його словами, потребує дуже чіткого меседжу щодо її членства в Альянсі. Він також наполіг, що це не може бути предметом будь-яких торгів із Росією. Перехідним етапом до членства Вадим Галайчук вважає двосторонні безпекові угоди, які Україна уклала із понад двома десятками країн. Вони мають гарантувати не лише допомогу Україні, а й її рух до Альянсу.

Вадим Галайчук також наголосив на потребі боротьби із російською пропагандою, яка використовує будь-які інструменти і засоби, особливо під час виборів у Європі. За його словами, Росія поширює брехню, яка, на жаль, досягає мети і допомагає російським наративам прижитися на європейському ґрунті. Цьому треба протистояти разом, впевнений Вадим Галайчук. Він подякував європейським партнерам за тривалу та віддану підтримку і закликав якнайшвидше відвідати Україну, що планувати подальшу спільну роботу.

Перша заступниця Співголови Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе також наголосила, що Російська Федерація суттєво посилила атаки на Україну, зокрема, на цивільну інфраструктуру. І якщо їй вдасться досягти своєї мети зі знищення української енергетичної інфраструктури — це означатиме нову велику хвилю біженців з України, які змушені будуть рятуватися в країнах ЄС. Щоби цього не трапилося Україна, за словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, потребує посилення військової допомоги. Ще одним масштабним наслідком цих атак є знищення економіки України. «Якщо ми не зможемо захистити свою енергетичну інфраструктуру — ми зазнаватимемо великих щоденних втрат у нашій економіці. Це означає менше надходжень до бюджету, а відтак, ще менше фінансування нашої оборони. І це потребує дуже чесної розмови з нашими партнерами. Бо може трапитися, що нам доведеться переорієнтувати частину допомоги, яку нам надають на соціальні напрями, на напрям оборонний», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Щодо двосторонніх гарантій підтримки України вона наголосила, що вони є важливими обіцянками, але не гарантією безпеки України. «Єдиною гарантією безпеки, як і гарантією тривалого, стійкого миру, є членство України в НАТО. І не варто прибирати цієї можливості з порядку денного, навіть якщо комусь вона здається малоймовірною. Щодо інших гарантій — пряма військова присутність союзників на території України може бути такою гарантією, військові бази в Україні можуть бути гарантією, якщо не членство в НАТО. Але, схоже, до цього у наших західних партнерів ще менший апетит, ніж до членства України в Альянсі», — сказала Перша заступниця Співголови Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС.

Щодо настроїв у суспільстві, Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що протягом останніх шести місяців з’явилися соцопитування, які показують зростання кількості тих, хто підтримує переговори з Росією. Але ці опитування жодним чином не враховують думки військових, тобто тієї частини суспільства, яка безпосередньо захищає Україну. Водночас, переважна більшість суспільства розуміє, що для збереження державності, своєї ідентичності потрібно спершу спільно з партнерами змінити ситуацію на фронті, щоби лише із сильної позиції говорити про можливість будь-яких переговорів, наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

04 грудня 2024 10:09
02 грудня 2024 09:31
02 грудня 2024 09:16
29 листопада 2024 12:18
29 листопада 2024 12:15
29 листопада 2024 12:01
26 листопада 2024 09:14
25 листопада 2024 09:26
22 листопада 2024 17:44
19 листопада 2024 08:58