Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе та членкиня Комітету Олена Вінтоняк на полях Конференції Комітетів з європейських справ країн-членів Європейського Союзу та з європейської інтеграції країн-партнерів і країн-кандидатів на вступ до ЄС (COSAC) у Будапешті провели двосторонні зустрічі. Вони, зокрема, зустрілися з  парламентською делегацією Словенії на чолі з Головою Комітету у Європейських справах Францом Брєзніком; з Віце-президентом Європейського Парламенту Естебаном Гонсалесом-Понсом; з парламентською делегацією Данії на чолі з Головою Комітету у Європейських справах Брігітте Клінтсков Єркель, а також з делегацією Нідерландів на чолі з Головою Комітету Сенату (Верхньої палати) Нідерландів Бастіаном ван Апелдоорном.

Під час двосторонніх зустрічей Іванна Климпуш-Цинцадзе та Олена Вінтоняк обговорили збройну та фінансову підтримку України, енергетичну кризу в Україні, спричинену атаками РФ, про європейську інтеграцію, а також адвокацію і потребу працювати з тими політиками і суспільствами, де питання підтримки України зараз невисоко на порядку денному.

«Європейські колеги цікавилися ситуацією в Україні — на фронті і в енергетичному секторі. Всі країни і Віце-президент Європейського Парламенту, який тепер відповідає за COSAC і за зв'язки з національними парламентами, — всі запевняли нас в продовженні підтримки України», — повідомила голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС. За її словами, в Європі розуміють, що останнім часом почастішали наративи і заклики до перемовин з РФ. «З’явилося також певне звикання європейських суспільств до війни в Україні. Уже тієї емоційної, всеохопної уваги до того, що відбувається на наших теренах немає. Це спричинено і тим, що є менша увага медіа до ходу війни, до потреб України, до реальних людських історій. Всі погоджуються з тим, що таке звикання неприпустиме», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
 
Віце-президент Європейського парламенту, за її словами, запевнив, що і він, і Президентка Європарламенту Роберта Мецола й надалі працюватимуть з Європейським парламентом, щоби нарощувати підтримку України. «Вони мають намір продовжити робити ті важливі речі для допомоги Україні, які робив Європейський парламент попереднього скликання», — зазначила голова Комітету. Водночас, європейські колеги зараз уважно стежать за виборами у Сполучених Штатах, бо від результатів цих виборів буде залежати, як розвиватиметься безпековий вимір взаємодії між Європою та США.

Щодо європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе та Олена Вінтоняк висловили сподівання, що невдовзі буде відкрито перемовини по першому кластеру. «Євроінтеграція — це можливість для трансформації країни. Дуже розраховуємо, що використаємо ті можливості, яка вона відкриває», — сказала голова Комітету. Водночас, за її словами, європейські колеги, зокрема, голландці, наполягали на тому, що це тривалий процес, який має базуватися на заслугах. «Вони будуть прискіпливо аналізувати, наскільки нам вдається виконувати ті речі, які є принциповими й обов’язковими для кандидатів, для потенційних членів. Варто це усвідомлювати і виконувати свою домашню роботу», — сказала голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та Олена Вінтоняк запросили тих колег, які ще не були в Україні після повномасштабного вторгнення, обов’язково приїхати. «Ми неодноразово бачили, як змінюється особиста позиція політиків на тлі їхніх візитів до України. Тому запрошували їх приїздити, щоби знаходити додаткові аргументи для себе, виконавчої влади своїх держав, а також своїх суспільств, щоби посилювати підтримку України», — підсумувала голова Комітету.
Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

19 листопада 2024 08:58
14 листопада 2024 18:40
14 листопада 2024 18:18
12 листопада 2024 18:07
11 листопада 2024 12:05
05 листопада 2024 18:29
05 листопада 2024 07:51
04 листопада 2024 09:48
31 жовтня 2024 10:29
31 жовтня 2024 08:19