Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася із новим очільником Комітету у справах ЄС Парламенту Швеції Еріком Оттосоном. Це була перша офіційна міжнародна зустріч пана Оттосона на цій посаді. Він підкреслив, символічність цієї зустрічі з керівником євроінтеграційного Комітету саме України.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Швеції за віддану, сталу підтримку України. Нещодавно тамтешній парламент підтримав великий пакет військової допомоги Україні на понад 440 млн доларів. Це, зокрема, зенітно-ракетні комплекси RBS70, гранатомети, боєприпаси, протитанкові міни та інше обладнання. Також країна планує виділити додаткові кошти на закупівлю дронів. Від початку повномасштабного вторгнення Росії це вже 17й пакет військової допомоги Швеції Україні. Також Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Швеції за підтримку енергетичної системи України. Масштаби цієї допомоги є рекордними в Європі. Станом на вересень цього року Швеція посідає перше місце у світі за кількістю постачань енергообладнання Україні.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та Ерік Оттосон обговорили підтримку Швецією євроінтеграційного та євроатлантичного шляху України. «Швеція — країна, в якій майже 97% громадян підтримують допомогу Україні. Це такий особливий, унікальний випадок у всьому світі, не тільки у Європі. Ми це дуже цінуємо і розуміємо наскільки це важливо», — сказала голова Комітету.

На зустрічі ішлося і про подальшу підтримку у проведенні реформ, які Україна має реалізувати у процесі європейської інтеграції. «Також ми говорили про необхідність спільного бачення перемоги України у цій війні, про необхідність пошуку шляху, щоби Україна найближчим часом могла розраховувати на запрошення до НАТО. Ми розраховуємо на підтримку Швеції, як нового члена Альянсу», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Йшлося і про внутрішні реформи в Європейському Союзі. «Є розуміння в колег, що реформи всередині ЄС потрібні, незважаючи на процес розширення. Є усвідомлення, що треба максимально швидко знаходити рішення для підвищення конкурентоспроможності Європейського Союзу на глобальній арені, зміцнення геополітичної безпеки і безпекової місії ЄС», — сказала голова Комітету. Сторони погодились, що потрібно напрацьовувати спільне бачення фінансових інструментів, які будуть закладені в новий бюджет Євросоюзу, який набуде чинності із 2028 року. «Потрібно, щоби в цьому новому бюджеті ЄС, окрім базових фінансових інструментів допомоги для всіх країн-кандидаток, був створений також додатковий інструмент для підтримки України — похідний від Ukraine facility, який ЄС затвердив до кінця 2027-го року», — наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона запросила Еріка Оттосона відвідати Україну вже найближчим часом.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

30 жовтня 2024 17:56
30 жовтня 2024 09:13
29 жовтня 2024 16:51
29 жовтня 2024 14:45
29 жовтня 2024 10:35
29 жовтня 2024 07:20
28 жовтня 2024 16:57
28 жовтня 2024 09:44
25 жовтня 2024 11:22
25 жовтня 2024 07:39