Головна > Текстові публікації > Новини

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Засідання Комітету щодо питання стану підготовки, затвердження та представлення на Першій...

31 Фото

Спеціальне засідання Комітету, присвячене розгляду Проекту Закону «Про ратифікацію Рамкової...

18 Фото

Виїзне засідання Комітету 16 квітня 2024 року у місті Чернівці

38 Фото

26 червня 2024, 07:11

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Україні потрібен чіткий посил щодо членства в НАТО на саміті у Вашингтоні

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у засіданні Міжпарламентської ради Україна-НАТО. Учасники засідання обговорили прогрес реформ в Україні на шляху до членства в Альянсі, військові злочини Росії та порушення прав людини в Україні, головні виклики України у війні а також виклики демократії під час війни.

Іванна Климпуш-Цинцадзе відзначила важливість такого обговорення, бо йшлося про нагальні потреби України у зброї та енергетиці. «Ми пояснювали, як наші партнери можуть найближчими тижнями допомогти Україні підготуватися і пройти наступний опалювальний сезон. Ми надзвичайно цінуємо будь-яку допомогу. Водночас, з великою вдячністю наголошували, що зараз не час розслаблятися і звикати до війни. Бо ми все ще на стадії виживання і наші виклики й потреби лише зросли», — сказала голова Комітету.

Вона також повідомила, що йшлося про важливість і необхідність чіткого посилу з боку Заходу щодо членства України в Альянсі на саміті у Вашингтоні. «Це критично важливо для стійкої безпеки у світі, не лише в Україні чи в Європі. Бо саме членство України в НАТО є запорукою тривалого миру», — наголосила голова Комітету. Учасники обговорили спільні з партнерами зусилля у протистоянні гідридним атакам. Тут Україна має великий досвід і може поділитися своїми напрацюваннями.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що співпраця в рамках Міжпарламентської ради Україна-НАТО є вкрай важливою, бо депутати національних парламентів з Парламентської асамблеї НАТО, які до неї входять, мають вагомий вплив у своїх парламентах і своїх суспільствах. Відтак їхнє залучення до допомоги Україні — вкрай потрібне. «Ми розраховуємо, що вони будуть і далі залучати колег зі своїх національних парламентів, і що Парламентська Асамблея НАТО буде продовжувати бути такою ж проактивною, чіткою у своїх формулюваннях. Сподіваємось, що буде пропонувати ширшу політичну рамку і займати проактивну позицію стосовно України, допомоги і її майбутнього членства в НАТО», — підсумувала голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.