
«Кордон має для нас критичне значення під час війни. Румунський напрямок став особливо важливим після проблем на інших ділянках кордону з державами Євросоюзу. Ми бачимо, що кількість пропускних пунктів зростає, але проблем, на жаль, не меншає. Особливо це стосується вантажних перевезень. Учора ми знову стали свідками кількакілометрової черги, в якій порожні вантажівки проводять по дві доби. Ті, які внесені до електронної черги, все одно чекають тижнями в інших місцях. Це неприйнятна ситуація, і я рада, що нам знову вдалося зібрати разом парламентарів, урядовців, наших європейських партнерів, представників місцевої влади та громадянського суспільства, щоб знайти спільні відповіді на ці складні питання», – сказала голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, зазначивши, що Стратегія управління кордонами потребує суттєвого оновлення, у тому числі з огляду на очікуваний початок переговорів про вступ України до ЄС і нові виклики. Також вона вважає, що, виходячи з наших стратегічних пріоритетів, заклади вищої освіти, які готують фахівців для кордонів, повинні впровадити навчальні курси, які би готували спеціалістів із врахуванням європейських підходів, правил і практик.

На пункті пропуску Дяківці-Раковець під час візиту виявилось, що інфраструктура пунктів пропуску на українській і румунській ділянці не є стандартизованою, оскільки висота споруд, через які здійснюється проходження вантажного автомобільного потоку є різною, що, своєю чергою, унеможливлює перетин кордону у цьому пункті пропуску великогабаритного транспорту. Також він окремо зосередив увагу на важливості розвитку потенціалу транспортного сполучення, зокрема, залізничного, з метою розвантаження існуючої транспортної прикордонної інфраструктури.
Членкиня Комітету Олена Вінтоняк наголосила на важливості отримання від наших європейських партнерів спеціалізованого обладнання на пункти пропуску для виявлення порушень в сфері перевезення вантажів, його введення в експлуатацію та сервісного обслуговування.

Начальник відділу інтегрованого управління кордонами КМЄС в Україні Йорг Айнеманн сказав, що візит знаменує собою продовження зусиль Місії з підтримки інтеграції України в ЄС, приділяючи особливу увагу покращенню управління кордонами та інфраструктури: «Наші спільні досягнення, такі як впровадження «Шляхів солідарності» та розробка Плану облаштування прикордонної інфраструктури вздовж українсько-румунського кордону, є свідченням того, чого ми можемо досягти завдяки співпраці та спільному баченню».
Ще за розділом
“Новини”
17 березня 2025 09:00
14 березня 2025 17:55
14 березня 2025 09:12
13 березня 2025 11:20
12 березня 2025 17:28
10 березня 2025 17:45
Комітет з питань інтеграції України до ЄС розглянув законопроєкти щодо їхньої відповідності праву ЄС
10 березня 2025 17:10
10 березня 2025 10:01
10 березня 2025 09:34
06 березня 2025 14:57