Головна > Текстові публікації > Новини

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

15-те засідання Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС

19 Фото

Виїздне засідання Комітету 5-6 травня 2023 року

41 Фото

Робочі зустрічі в Італії складі міжпарламентської мережі United for Ukraine

4 Фото

28 листопада 2023, 09:45

Іванна Климпуш-Цинцадзе на сесії COSAC: «Настав час накласти серйозні санкції на російську атомну енергетику»

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, перший заступник голови Комітету Вадим Галайчук та членкиня Комітету Олена Вінтоняк беруть участь у засіданні COSAC, Конференції комітетів у справах ЄС парламентів Європейського Союзу та партнерів.

Іванна Климпуш-Цинцадзе виступила на сесії, присвяченій енергетичній кризі на континенті та «зеленій» трансформації ЄС. «Я погоджуюся з тими, хто каже, що ми маємо захищати європейські цінності. І я маю надію, що всі ми погодимося, що торгувати цими цінностями не можна. Тому коли ви працювали над відповіддю Російській Федерації, яка перетворює енергоресурси на зброю — ви працювали над енергетичною безпекою та переходом до «зеленої» економіки. Ви також змогли ухвалити сильні 11 пакетів санкцій проти РФ», — сказала голова Комітету. Але, за її словами, Україна та ЄС мають бути чесними одне з одним і відкрито говорити про проблеми, які все ще існують. «Між 2021 та 2023 роками імпорт скрапленого російського газу в ЄС збільшився на 40%. Тобто ви не імпортуєте газ через газогони, ви іпрортуєте його через термінали. Це має бути зупинено. Бо в такий спосіб Росія отримує фінансування своєї воєнної машини і продовжує вбивати українців», — заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе. За її словами, настав час для ЄС піти далі і накласти серйозні санкції на російську атомну енергетику. «Ми впевнені, що Україна має що запропонувати Європейському Союзу для зміцнення його енергетичної безпеки, як завдяки своїм природним ресурсам, так і завдяки виробництву біопалива та водню. Упевнена, що разом ми працюватимемо над цим, але спершу нам потрібно перемогти у війні, також разом, з вашою допомогою», — наголосила голова Комітету.

Конференцію COSAC було започатковано у 1989 році. З того часу вона забезпечує регулярний обмін інформацією та досвідом між комітетами національних парламентів ЄС та представниками Європейського парламенту. Конференція має повноваження подавати будь-які пропозиції до Європарламенту, Європейської Ради та Єврокомісії.