Головна > Текстові публікації > Новини

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Засідання Комітету щодо питання стану підготовки, затвердження та представлення на Першій...

31 Фото

Спеціальне засідання Комітету, присвячене розгляду Проекту Закону «Про ратифікацію Рамкової...

18 Фото

Виїзне засідання Комітету 16 квітня 2024 року у місті Чернівці

38 Фото

20 травня 2023, 19:58

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС бере участь у роботі весняної сесії ПА НАТО

Іванна Климпуш-Цинцадзе, як член міжпарламентської Ради Україна-НАТО, бере участь у Парламентській Асамблеї альянсу в Люксембурзі у складі парламентської делегації України. Депутати працюють у комітетах, надаючи свої коментарі та пропозиції до звітів, які готуються в рамках цих органів. Також проводять важливі двосторонні зустрічі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у роботі Комітету з питань безпеки і оборони та з питань економіки і безпеки ПА НАТО. Вона виступила у дискусіях, що стосувалися енергетичної безпеки України, а також подальшого розвитку санкційного тиску на Росію. Також голова Комітету у складі української делегації, зустрілася з делегацією американського Конгресу, з міністром оборони, віцепрем’єром Люксембургу, з міністеркою юстиції та культури Люксембургу, а також з Президенткою ПА НАТО.

«Ми користуємося цією можливістю подякувати усім нашим партнерам за їхню допомогу. А також спробувати вплинути на готовність до консенсусу щоби підняти наші взаємини з альянсом на наступний рівень і ухвалити це рішення на Вільнюському саміті НАТО», — сказла Іванна Климпуш-Цинцадзе. За її словами, неможливо уявити стійкий і довготривалий мир у Європі без членства України в Альянсі. «Я також весь час говорю про те, що ми покладаємо великі надії на наші Збройні Сили, які показали неймовірний героїзм і ефективність, але також застерігаємо партнерів від надмірних очікувань щодо анонсованого контрнаступу і наполягаємо на необхідності дійсно продовжувати дієву, ефективну, спільну підтримку нас зброєю для того, щоби досягти перемоги України у цій війні», — наголосила голова Комітету.

Американській делегації українські депутати подякували, зокрема, за роль конгресменів у формуванні рішення про готовність створювати авіаційну коаліцію та про початок навчання українських пілотів роботі на винищувачах п’ятого покоління F-16. Це ще один крок до реального захисту українського народу і посилення ефективності Збройних Сил для звільнення нових територій. Також зауважили, що вже надане партнерами новітнє озброєння, зокрема системи Patriot, працює надзвичайно ефективно. Так само неймовірно вправно і швидко українські військові опанували цю зброю.

«Всюди наполягаємо на тому, що без покарання Росії тяжко уявити мирний розвиток подій в подальшому після завершення цієї війни. Далі роз’яснюємо, чому потрібен саме Спеціальний трибунал для покарання Росії за злочин агресії», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Але ключовий лейтмотив роботи української делегації на весняній сесії ПА НАТО— це підготовка до більш амбітного політичного рішення стосовно взаємин між Україною та Альянсом на Вільнюському саміті. «Це непростий шлях і на даний момент поки неможливо говорити про загальний консенсус щодо запрошення України до НАТО у Вільнюсі», — зауважила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Тому важливо цю роботу продовжувати на всіх можливих рівнях.