Головна > Текстові публікації > Новини

Угода про асоціацію

14 вересня 16:05
Оголошується відбір Експерта для надання експертної допомоги Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу
докладніше...
01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

15-те засідання Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС

19 Фото

Виїздне засідання Комітету 5-6 травня 2023 року

41 Фото

Робочі зустрічі в Італії складі міжпарламентської мережі United for Ukraine

4 Фото

20 травня 2023, 19:58

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС бере участь у роботі весняної сесії ПА НАТО

Іванна Климпуш-Цинцадзе, як член міжпарламентської Ради Україна-НАТО, бере участь у Парламентській Асамблеї альянсу в Люксембурзі у складі парламентської делегації України. Депутати працюють у комітетах, надаючи свої коментарі та пропозиції до звітів, які готуються в рамках цих органів. Також проводять важливі двосторонні зустрічі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у роботі Комітету з питань безпеки і оборони та з питань економіки і безпеки ПА НАТО. Вона виступила у дискусіях, що стосувалися енергетичної безпеки України, а також подальшого розвитку санкційного тиску на Росію. Також голова Комітету у складі української делегації, зустрілася з делегацією американського Конгресу, з міністром оборони, віцепрем’єром Люксембургу, з міністеркою юстиції та культури Люксембургу, а також з Президенткою ПА НАТО.

«Ми користуємося цією можливістю подякувати усім нашим партнерам за їхню допомогу. А також спробувати вплинути на готовність до консенсусу щоби підняти наші взаємини з альянсом на наступний рівень і ухвалити це рішення на Вільнюському саміті НАТО», — сказла Іванна Климпуш-Цинцадзе. За її словами, неможливо уявити стійкий і довготривалий мир у Європі без членства України в Альянсі. «Я також весь час говорю про те, що ми покладаємо великі надії на наші Збройні Сили, які показали неймовірний героїзм і ефективність, але також застерігаємо партнерів від надмірних очікувань щодо анонсованого контрнаступу і наполягаємо на необхідності дійсно продовжувати дієву, ефективну, спільну підтримку нас зброєю для того, щоби досягти перемоги України у цій війні», — наголосила голова Комітету.

Американській делегації українські депутати подякували, зокрема, за роль конгресменів у формуванні рішення про готовність створювати авіаційну коаліцію та про початок навчання українських пілотів роботі на винищувачах п’ятого покоління F-16. Це ще один крок до реального захисту українського народу і посилення ефективності Збройних Сил для звільнення нових територій. Також зауважили, що вже надане партнерами новітнє озброєння, зокрема системи Patriot, працює надзвичайно ефективно. Так само неймовірно вправно і швидко українські військові опанували цю зброю.

«Всюди наполягаємо на тому, що без покарання Росії тяжко уявити мирний розвиток подій в подальшому після завершення цієї війни. Далі роз’яснюємо, чому потрібен саме Спеціальний трибунал для покарання Росії за злочин агресії», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Але ключовий лейтмотив роботи української делегації на весняній сесії ПА НАТО— це підготовка до більш амбітного політичного рішення стосовно взаємин між Україною та Альянсом на Вільнюському саміті. «Це непростий шлях і на даний момент поки неможливо говорити про загальний консенсус щодо запрошення України до НАТО у Вільнюсі», — зауважила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Тому важливо цю роботу продовжувати на всіх можливих рівнях.