Головна > Текстові публікації > Новини

Угода про асоціацію

01 березня 14:46
Путівник для здійснення аналізу відповідності проектів законів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС
посилання...
01 жовтня 15:13
Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони посилання...

Діяльність Комітету

Відео Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Зустріч з делегацією Групи Зелених у Європарламенті

9 Фото

LXVIII пленарне засідання COSAC

21 Фото

Всесвітній економічний форум (Давос, травень 2022)

9 Фото

21 листопада 2022, 08:15

Іспанія та Швеція готують нові пакети допомоги Україні

Про це стало відомо на полях Парламентської асамблеї НАТО, засідання якої відбувається у Мадриді. Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе у складі української делегації взяла участь у засіданні асамблеї.

Разом з колегами-депутатами Іванна Климпуш-Цинцадзе провела багато двосторонніх зустрічей, зокрема з італійською, шведською делегаціями та з делегацією Європейського Парламенту. Також вона взяла участь у засіданні безпекового та політичного комітетів. Під час засідань обговорювали можливості відповіді НАТО загалом і конкретних країн, зокрема, Іспанії, на війну росії проти України. Українську делегацію запевнили у повній підтримці України.

Шведська делегація, за словами голови Комітету, поінформувала, що нещодавно Парламент Швеції підтримав новий пакет військової допомоги Україні на 300 млн. євро. Невдовзі Швеція планує додаткові обсяги допомоги, робота над цим уже триває. «Вони розуміють наскільки важливо цю допомогу підтримувати і далі розвивати», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Представники італійської делегації запевнили українських колег, що зі зміною уряду підтримка України, в тому числі і військова, залишиться незмінною.

Іспанська сторона також запевнила українських представників у повній підтримці та солідарності. Ця країна проводить тренування для українських вояків та допомагає лікувати поранених. 32 військових, що були поранені на полі бою в Україні, зараз проходять лікування в Іспанії. Країна також обіцяє і надалі підтримувати Україну зброєю.

Загалом, за словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, європейські партнери дуже добре усвідомлюють важливість подальшої підтримки України і готові її надавати: «Є широкий консенсус країн і парламентарів з різних політичних сил, які представляють різні національні делегації, про необхідність подальшої підтримки України».